Czeski czołg przejechał Zagłębie

413

W 22. kolejce Zagłębie Lubin przegrało 0:4 z Legią Warszawa. Wszystkie bramki zdobył Tomas Pekhart.

Początek meczu zdecydowanie należał do przyjezdnych. W 6. minucie spotkania Pekharta bezmyślnie faulował Crnomarkowić i poszkodowany zamienił jedenastkę na gola. W 13. minucie nieporozumienie stoperów Zagłębia wykorzystuje ponownie czeski napstnik. Pięć minut później Pekhart cieszył się już z hattricka, a przy bramce znów główny udział mieli Simić i Crnomarkowić grający kosztem zawodników z akademii, którzy pokazywali dobrą formę kiedy tylko otrzymywali szansę. Dalsza część połowy to kolejne ataki mistrza Polski. W 38 minucie trener Sevela wykonał dwie zmiany jednak nie przynosiły efektu.

Początek drugiej połowy dobrze zaczął się dla Miedziowych. Z rzutu wolnego uderzał Szysz jednak obok bramki. W 55. minucie dobra szansa przed Legią. Błąd w wyprowadzaniu piłki przez Hładuna wykorzystał Martins, podał do Kapustki, ale ten się poślizgnął przy oddawaniu strzału. W 64. minucie błąd Simicia po raz czwarty bezlitośnie wykorzystuje Pekhart strzelając swoją czwartą bramkę w meczu. W 70. minucie świetna okazja przyjezdnych, dogrywał Juranović, a Gvilla głową minimalnie nad poprzeczką. Druga część spotkania również pod dyktando Legii.