Czerwonka startowała w ME

21

Natalia Czerwonka z Cuprum Lubin rywalizowała w Mistrzostwach Europy w łyżwiarstwie szybkim, które odbywały się we włoskim Collalbo.

W rywalizacji o medale dla najlepszych panczenistek na Starym Kontynencie startowała w trzech biegach indywidualnych. Najlepiej naszej panczenistce poszło w biegu na 500 metrów. Czerwonka była jedenasta. Uzyskała wynik 41.15 sek. i do zwyciężczyni straciła 1.86 sek. W biegu na 1500 metrów lubinianka uzyskała czas 2:10.04 i zajęła 20 miejsce. Z kolei w rywalizacji na 3000 metrów reprezentantka Polski była 14. Jej rezultat to 4.29.46.
W ogólnej klasyfikacji Czerwonka zajęła 17. pozycję. W sumie sklasyfikowane zostały 23 panczenistki. Polskę w Mistrzostwach Europy reprezentowały trzy zawodniczki. Obok lubinianki biegały także Luiza Złotkowska i Karolina Domańska-Ksyt.
Trzeba zaznaczyć, że przed mistrzostwami Czerwonka chorowała. Musiała brać antybiotyki po tym, jak choroba dopadła ją po Mistrzostwach Polski w Zakopanem.