Czerwiec z DKF-em

79

Między innymi komedię „Śmierć Stalina” oraz najnowszy film Romana Polańskiego „Prawdziwa historia” będzie można obejrzeć w czerwcu w cyklu DKF w lubińskim kinie Muza.

„Śmierć Stalina”

Seanse jak zwykle odbywać się będą w każdą środę o godzinie 19. Za miesięczny karnet na wszystkie pokazy w miesiącu trzeba zapłacić 50 zł. Można też kupić bilet na jeden seans za 15 zł.

Na początek, 6 czerwca, wyświetlony zostanie film „Śmierć Stalina”. Potem będzie można obejrzeć także: „Najlepsze polskie 30’ – zestaw II” (13 czerwca), „Happy end” (20 czerwca) i „Prawdziwą historię” (27 czerwca).

Szczegóły na temat cyklu można znaleźć na stronie www.ckmuza.eu.

O filmach:

„Śmierć Stalina”

Dobra zmiana to przeżytek – czas na zmianę totalną! Umiera Józef Stalin – dyktator ZSRR, tyran i bestia odpowiedzialna za śmierć milionów ludzi. Pośród elit władzy rozpoczyna się walka o dominację i wpływy po zmarłym przywódcy. Niektórzy chcą naprawy i pozytywnych zmian, a plany innych mogą pogrążyć kraj jeszcze bardziej. Wszystkim jednak przyświeca ten sam motyw – nie dać się zabić i jakimś cudem przeżyć chaos, w jakim pogrąża się Kreml. Szaleństwo totalitaryzmu zostaje obnażone w pełnej krasie…

W roli Nikity Chruszczowa dawno niewidziany na dużym ekranie Steve Buscemi.

„Najlepsze polskie 30’ – zestaw II”

Pierwszy zestaw cyklu „Najlepsze polskie 30’” wypełnił sale kinowe po brzegi, dając widzom w całej Polsce okazję do spotkania z największymi talentami młodego polskiego kina. Przedstawiamy kolejny zestaw znakomitych krótkich polskich produkcji nagradzanych na najważniejszych polskich i międzynarodowych festiwalach:

„Ja i mój tata” (reż. Aleksander Pietrzak) – zabawny i wzruszający film Aleksandra Pietrzaka z rewelacyjnymi rolami Łukasza Simlata i Krzysztofa Kowalewskiego (30 min.)

„Nazywam się Julita” (reż. Filip Dzierżawski) – poruszający film z Aleksandrą Konieczną i Martą Ścisłowicz w reżyserii Filipa Dzierżawskiego, reżysera głośnego dokumentu “Miłość” (28 min.)

„Baraż” (reż. Tomasz Gąssowski) – najlepszy aktorski krótki metraż Warszawskiego Festiwalu Filmowego (30 min.)

„Więzi” (reż. Zofia Kowalewska) – krótkometrażowy dokument Zofii Kowalewskiej, który podbił świat i znalazł się na oscarowej shortliście (18 min.)

„Happy end”

Najnowszy film Michaela Hanekego z Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignantem oraz Mathieu Kassovitzem w rolach głównych.

Kilka dni z życia bogatej mieszczańskiej rodziny. Dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Kilka dni, które zakończą się… happy endem?

Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi.

„Prawdziwa historia”

Najnowszy thriller Romana Polańskiego, który jest ekranizacją powieści Delphine De Vigan.

Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie.


POWIĄZANE ARTYKUŁY