Czekoladowy autobus i słodkie zajęcia

2256

Przy lubińskim Przedszkolu nr 4 zaparkował bardzo nietypowy, bo czekoladowy autobus. Dzięki niemu dzieci mogły się sporo dowiedzieć o tej słodkości, zrobić własną czekoladkę, a także podegustować.

– Dzieci poznają naturalną czekoladę z prawdziwego kakao i zasady zdrowego żywienia, umiar w jedzeniu czekolady. Warsztaty nie są tylko i wyłącznie przyjemnością, ale i poszerzaniem wiedzy na ten temat – mówi Barbara Laskowska z Przedszkola nr 4 w Lubinie.

Uśmiechnięte od ucha do ucha przedszkolaki miały ogromną frajdę próbując różnych rodzajów czekolad – białej, mlecznej i gorzkiej. Dowiedziały się też m.in. jak odróżnić prawdziwą czekoladę od produktu czekoladopodobnego oraz jak tworzona jest czekolada.

– Nasza czekolada ma 85 procent zawartości kakao, więc jest jedną z lepszych czekolad – zaznacza Dariusz Łagoda, jeden z prowadzących zajęcia w Czekoladowym Autobusie. – Oczywiście uprzedzamy też dzieci, że trzeba zachować umiar i nie można jeść za dużo – dodaje. – Naszym autobusem jeździmy po różnych województwach, szkołach, przedszkolach. Pracujemy też z dorosłymi. Najstarszy uczestnik naszych warsztatów miał 80 lat, więc nie są one tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Dzieci robią u nas swoje pierwsze czekoladki, na koniec zajęć otrzymują dyplom mistrza czekolady – mówi.

Umorusane czekoladą, uśmiechnięte buzie 3-, 4- i 5-latków z lubińskiego przedszkola najlepiej świadczą, że warsztaty się udały.

– Staramy się korzystać w naszym przedszkolu z jak największej liczby warsztatów i zajęć dodatkowych. Teraz na przykład będziemy mieli warsztaty z udzielania pierwszej pomocy – przyznaje Barbara Laskowska.