Czekają na zgłoszenia chętnych. Wkrótce eliminacje do OKR

35

W tym roku nie odbędą się eliminacje powiatowe, a od razu rejonowe. Do 19 kwietnia przyjmowane są zgłoszenia chętnych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim.

Ten konkurs ma bardzo długą tradycję. Rywalizacja zazwyczaj jest ostra i poprzedzają ją długie przygotowania uczestników. Laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego było wielu znanych polskich aktorów m.in. Janusz Gajos, Jan Englert, Magdalena Cielecka, Marek Kondrat, Michał Żebrowski. Jest to konkurs wieloetapowy, który prowadzi do eliminacji ogólnopolskich.

W tym roku nie odbywają się eliminacje powiatowe, a od razu rejonowe – 24 kwietnia (niedziela) o godz. 10 na scenie teatralnej w Art Cafe Modjeska w Legnicy. Organizatorzy mają nadzieję, że po ubiegłorocznej nieobecności konkursu w Legnicy z powodu epidemii, w tym roku uda się go przeprowadzić.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół średnich oraz dorośli z powiatów: legnickiego ziemskiego i grodzkiego, złotoryjskiego, jaworskiego, polkowickiego i lubińskiego.

Do wyboru są cztery kategorie: turniej recytatorski, turniej wywiedzione ze słowa, turniej jednego aktora i turniej poezji śpiewanej.

Zgłoszenia chętnych przyjmowane są 19 kwietnia. Należy je wysłać na adres: Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Rynek 39, 59-220 Legnica, fax: 76 72 33 501, e-mail goniec@teatr.legnica.pl.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski odbywa się pod patronatem i przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Karta zgłoszenia Turniej Poezja Śpiewana

Karta zgłoszenia Turniej Recytatorski

Karta zgłoszenia Turniej Teatr Jednego Aktora

Karta zgłoszenia Turniej Wywiedzione ze słowa

Regulamin