Czarna seria Zagłębia trwa

509

Rozczarowanie i frustracja wśród kibiców Zagłębia Lubin trwa. „Miedziowi” w sobotni wieczór po raz kolejny przegrali spotkanie. Tym razem na wyjeździe ulegli 4:0 Rakowowi Częstochowa. Bramki dla wicemistrzów Polski zdobywali Vladislav Gutkovskis, Poletanović i dwie Ivi Lopez.

Od początku meczu grę pod kontrolą ma Raków Częstochowa. Ponad półtorej godziny utrzymywał się remis bezbramkowy, jednak tylko dlatego, że…. na stadionie w Częstochowie nie było prądu i mecz został przerwany po 20 minutach. Kiedy zawodnicy wznowili zmagania to Raków w 28 minucie wyszedł na prowadzenie po golu Gutkovskisa. Raków na przerwę schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił. Już dwie minuty po gwizdku do siatki trafił Ivi Lopez. W 63. minucie po raz kolejny w tym sezonie drużyne „Miedziowych” osłabił Pantić dostając kolejną czerwoną kartkę. Sześć minut później do siatki ponownie trafił Lopez, jednak po analizie VAR sędzia anulował gola. W 77. minucie Hiszpan znów trafił do siatki, tym razem prawidłowo. W 89. minucie Ratajczyk faulował w polu karnym Długosza, a „jedenastkę” na bramkę zamienił Polentanović.

Kolejne spotkanie Zagłębie Lubin rozegra w środę w Pucharze Polski z Arką Gdynia.

Składy(za:90minut.pl):

Raków: 1. Vladan Kovačević – 66. Giánnis Papanikoláou, 6. Andrzej Niewulis, 24. Zoran Arsenić – 17. Mateusz Wdowiak (85, 14. Daniel Szelągowski), 20. Marko Poletanović, 8. Ben Lederman (74, 88. Walerian Gwilia), 70. Fábio Sturgeon (74, 71. Wiktor Długosz), 11. Ivi López (85, 18. Jakub Arak), 23. Patryk Kun – 21. Vladislavs Gutkovskis (81, 9. Sebastian Musiolik).

Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 23. Jakub Wójcicki (74, 27. Bartłomiej Kłudka), 74. Kamil Kruk, 2. Aleksandar Pantić, 77. Mateusz Bartolewski – 26. Kacper Chodyna (74, 17. Patryk Szysz), 8. Łukasz Poręba, 14. Jakub Żubrowski (67, 24. Kacper Lepczyński), 18. Filip Starzyński, 25. Patryk Kusztal (46, 16. Adam Ratajczyk) – 9. Erik Daniel (84, 21. Tomasz Pieńko).