Cuprum zwycięża w memoriale!

233

Siatkarze Cuprum Lubin powtórzyli sukces sprzed roku, zwyciężając w IX edycji Memoriału Jana Rutyńskiego. Podopieczni Pawła Ruska obydwa swoje spotkania wygrali bez utraty seta.

Miedziowi w pierwszym meczu zmierzyli się z pierwszoligową ekipą STS Olimpia Sulęcin. Goście na początku pierwszego seta objęli kilkupunktowe prowadzenie, ale miedziowi dość szybko odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie (17:14). Rywale jednak nie złożyli broni i walczyli do końca. Ostatecznie po grze na przewagi górą byli gospodarze, którzy wygrali tę partię do 26. Dwie kolejne odsłony były bardziej jednostronne. Cuprum zwyciężało w nich do 20 i 17.

Podczas gdy faworyci mieli przerwę na odpoczynek, przyjezdni z Sulęcina walczyli z inną pierwszoligową drużyną – Gwardią Wrocław. Lepsi okazali się zawodnicy z Dolnego Śląska, którzy podobnie jak lubinianie pokonali przeciwnika bez straty seta (do 21, 21 i 17).

O końcowym triumfie miało więc zdecydować starcie między KGHM Cuprum Lubin a Gwardią Wrocław. Tu wyraźnie lepsi okazali się podopieczni Pawła Ruska, wygrywając pewnie 3:0 i tracąc w tym pojedynku zaledwie 43 punkty. Tym samym zwycięzcami IX edycji Memoriału im. Jana Ratyńskiego znów zostali miedziowi.