Cuprum zwycięskie

11

Od wygranej rozpoczęli rozgrywki w nowym roku siatkarze Cuprum Mundo Lubin. Podopieczni Dominika Fristera w meczu 12. kolejki drugiej ligi grupy 2 pokonali Volley Rybnik 3:1.

Rozpoczęło się zgodnie z planem. Dwa pierwsze sety padły łupem gospodarzy, którzy wyszli z zamiarem odniesienia szybkiego zwycięstwa nad przedostatnią drużyną w tabeli. Pierwszą odsłonę podopieczni Dominika Fristera wygrali do 20, a drugą do 19. W trzeciej partii do głosy doszli jednak goście, którzy wygrali 25:22. Czwarty i zarazem ostatni set był najbardziej emocjonujący. Lubinianie wygrali go na przewagi 26:22.

Po 12. kolejkach Cuprum nadal jest zdecydowanym liderem rozgrywek drugiej ligi grupy 2. Lubinianie powięszkyli swoją przewagę nad drugą w tabeli Gwardią Wrocław do dziesięciu punktów.