Cuprum znów wygrywa w dreszczowcu

429

W ostatniej kolejce wyszarpane zwycięstwo ze Skrą, a dziś podopieczni Pawła Ruska znów po pięciosetowej batalii wychodzą z meczu jako wygrani. Cuprum pokonało Czarnych Radom 3:2.

Wyrównane spotkanie oglądali kibice zgromadzeni na hali RCS. Miedziowe Lisy w pierwszym secie musieli uznać wyższość przedostatniej drużyny ligi i wydawało się, że znów nierówna forma naszych siatkarzy da o sobie znać. Kolejne sety to wymiana punktów między drużynami, a do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break, który ostatecznie wygrało Cuprum Lubin. Podopieczni Pawła Ruska po tym spotkaniu plasują się na dwunastym miejscu w tabeli, a do kolejnej Skry tracą sześć oczek.

Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (18:25, 25:19, 24:26, 25:19. 15:12)

Cuprum: Kubicki, Berger, Pietraszko, Lorenc, Ferens, Krage, Szymura (libero) oraz Czerny, Kowalow, Kapica, Sas (libero)

Czarni: Nowak, Łukasik, Lemański, Schulz, Rusin, Tammemaa, Masłowski (libero) oraz Firszt, Gąsior, Ostrowski, West.

MVP: Adam Lorenc (Cuprum)