Cuprum Lubin jedenastym zespołem PlusLigi

70

Dla „Miedziowych” siatkarzy to koniec sezonu. Dziś w Hali RCS rozegrali drugi mecz fazy play-off, w którym również okazali się lepsi od Chemika Bydgoszcz. Dzięki temu rezultatowi wygrali rywalizację o 11. miejsce w rozgrywkach.

Na doping swoich kibiców, siatkarze Cuprum zawsze mogą liczyć!

„Miedziowi” szybko osiągnęli prowadzenie za sprawą przyjmujących Jakuba Wachnika i Igora Grobelnego. W ekipie przyjezdnych dobre zawody rozgrywał atakujący Bartosz Filipiak, który zanotował asy serwisowe, najpierw zmniejszając stratę na 3:4, a w konsekwencji doprowadzając do remisu po 4. Cuprum kontrolowało jednak przebieg spotkania ponownie odskakując rywalowi i w konsekwencji wygrywając seta 25:20. Druga część meczu już bardziej wyrównana i ostatecznie rywale wygrali 26:28. W kolejnych odsłonach spotkania zdecydowanie prym wiedli już gospodarze, którzy najpierw wygrali w trzecim secie 25:23, ostatni punkt zdobył Damian Boruch, a w czwartej części spotkania ekipa Marcelo Fronckowiaka zmiażdżyła podopiecznych Jakuba Bednaruka, pokonując ich 25:14.

– Dzisiejszym spotkaniem chcieliśmy zakończyć sezon, graliśmy we własnej hali i bardzo cieszymy się, że wygrywamy walkę o jedenaste miejsce w dwóch meczach – puentuje Jakub Ziobrowski, atakujący Cuprum Lubin.

2 mecz fazy play-off o 11. miejsce PlusLigi, Hala RCS
Cuprum Lubin – Chemik Bydgoszcz 3:1 (25:20, 26:28, 25:23, 25:14)
MVP meczu: Igor Grobelny (Cuprum Lubin)
Wynik po dwóch meczach Cuprum Lubin – Chemik Bydgoszcz 2-0

Cuprum Lubin: Marcyniak, Toobal, Boruch, Gorzkiewicz, Patucha, Grobelny, Wachnik, Biegun, Smoliński, Smith, Yanagida, Zawalski, Ziobrowski, libero: Makoś, Gruszczyński.

Chemik Bydgoszcz: Lipiński, Vinhedo, Kovacević, Gryc, Szalacha, Siwicki, Filipiak, Akala, Lesiuk, Sieńko, Morozau, Karakuła, Witek, libero: Kowalski, Bobrowski.