Cuprum Lubin bez punktów w Hali Torwar

137

„Miedziowe Lisy” zakończyły rok porażką w Warszawie 3:0, ale niejednokrotnie pokazali, że potrafią nawiązać równorzędną walkę z wiceliderem PlusLigi.

Warszawska przygoda rozpoczęła się dla „Miedziowych Lisów” korzystnie. Wynik otworzył Bartłomiej Lipiński. Niestety rozgrywający Rodrigues Tavares zepsuł zagrywkę, a mogła ona dać drugi punkt przyjezdnym. Skuteczna gra przyjmującego VERVY – Bartosza Kwolka czy Kevina Tillie wyprowadziła gospodarzy na dużą różnicę punktową 11:7. VERVA Warszawa utrzymywała taki stan rzeczy do końca seta wygrywając 25:13. Drugi set goście zaczęli wysokiego C, a więc asem serwisowym. Przez pewien czas Cuprum prowadziło w tej części meczu, ale nie na długo. VERVA wygrała 25:22. Trzeci set to często walka punkt za punkt. Podopieczni Andrea Anastasiego i Marcelo Fronckowiaka mocno walczyli o zwycięstwo. Ostatecznie Warszawa wygrała 25:23 i cały mecz 3:0.

12.kolejka PlusLigi, Hala Torwar Warszawa
VERVA Warszawa Orlen Paliwa – Cuprum Lubin 3:0 (25:13, 25:22, 25:23)
MVP meczu: Kevin Tillie

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa: Kowalczyk, Kwolek, Król, Brizard, Wrona, Niemiec, Nowakowski, Kopyść, Grobelny, Tillie, Udrys, Kozłowski, Libero: Wojtaszek, Jaglarski.

Cuprum Lubin: Lipiński, Maruszczyk, Zawalski, Gorzkiewicz, Ziobrowski, Dvoranen, Biegun, Smoliński, Tavares, Sacharewicz, Domagała, Morozau, Libero: Gruszczyński, Makoś.