Cuprum Lubin bez punktów

229

Po znakomitym pierwszym secie, pełnym kąśliwych zagrywek Cuprum Lubin i mocnej defensywy, walka o punkty z Treflem Gdańsk odbywała się na przewagi i była niezwykle wyrównana. Niestety dla „Miedziowych Lisów”, spotkanie zakończyło się ich porażką.

Mocny podwójny blok środowego Przemysława Smolińskiego i atakującego Jakuba Ziobrowskiego był dużym atutem Cuprum Lubin w pierwszym secie spotkania przeciwko ekipie Michała Winiarskiego. Również zagrywka mogła podobać się zebranym w Hali RCS kibicom, która dała między innymi asa w wykonaniu Ziobrowskiego. W ekipie Gdańska dobrze spisywali się młodzi zawodnicy tacy jak atakujący Bartosz Filipiak, który często kończył akcje z korzyścią dla gości, a także rosły przyjmujący Szymon Jakubiszak. Właśnie ci dwaj zawodnicy zdobyli ostatnie punkty w pierwszym secie dając zwycięstwo Treflowi 27:29.

Drugi set od szybkiego 0:2 zaczęli goście. Ekipie Marcelo Fronckowiaka przyszło więc na starcie gonić wynik. Niestety dla miejscowych, pomimo znakomitych akcentów Przemysława Smolińskiego czy na zagrywce przyjmującego Kamila Maruszczyka, Cuprum przegrało 19:25.

Trzeci set dobrze rozpoczęli gospodarze. As serwisowy Maruszczyka i dobra defensywa pozwalała myśleć o korzystnym rezultacie, jednak ostatecznie przyjezdni głównie po błędach własnych Curpum przejęli inicjatywę i ostatecznie wygrali 19:25 i cały mecz 0:3.

– Mecz był bardzo ciężki, a szczególnie w pierwszym secie, gdzie rzutem na taśmę wygraliśmy. On zadecydował nieco o dalszym wyniku. Zagraliśmy na pewno dobrze w ataku, co daje nam to przewagi – podkreśla Marcin Janusz, rozgrywający Trefla Gdańsk.

– Na pewno szkoda tego meczu, bo fajnie weszliśmy spotkanie. Pierwszy set mogliśmy wygrać, a później po końcówce niestety zeszło powietrze. W końcówkach musimy przełamać się przed wszystkim w głowie. Dziękuję przy tej okazji naszym kibicom, którzy wspierają nas na dobre i na złe – komentuje Filip Biegun, przyjmujący Cuprum Lubin.

6.kolejka PlusLigi, Hala RCS
Cuprum Lubin – Trefl Gdańsk 0:3 (27:29, 19:25, 19:25)

Cuprum Lubin: Lipiński, Maruszczyk, Zawalski, Gorzkiewicz, Ziobrowski, Dvoranen, Biegun, Smoliński, Rodrigues, Sacharewicz, Domagała, Morozau, Libero: Gruszczyński, Makoś.

Trefl Gdańsk: Filipiak, Kozub, Janusz, Jakubiszak, Sasak, Weber, Janikowski, Urbanowicz, Schott, Halaba, Mordyl, Crer, Grzyb, Libero: Olenderek, Majcherski.