Cracovia za silna dla Zagłębia

272

KGHM Zagłębie Lubin w ramach 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy przegrało z Cracovią Kraków 2:0 . Bramki w meczu strzelali David Jablonsky oraz Diego Ferraresso.

W 3. minucie spotkania pierwsza okazja dla gospodarzy. Z około osiemnastu metrów uderzał Wdowiak, ale piłka minęła nieznacznie słupek bramki Forenca. Kilka minut później z dystansu próbował Jakub Tosik. Jego strzał bez problemów wybronił Pesković. W 21 minucie świetne Sasa Źivec wypuścił na skrzydle Alana Czerwińskiego, ten dograł w pole karne do Damjana Bohara, jednak Słoweniec w stu procentowej sytuacji strzelił obok bramki. Do końca pierwszej połowy żaden z zespołów nie stworzył dogodnej sytuacji.

W 59. minucie dużo szczęścia miało Zagłebie. Po strzale głową Helika piłka uderzyła w słupek bramki Konrada Forenca. Chwilę później niemal z linii bramkowej piłkę wybijał Balić. W 75. minucie w pole karne z rzutu wolnego dośrodkował Cornel Rapa, a bramkę głową strzelił Jablonsky. W 86 minucie Forenc świetnie broni uderzenie Mateusza Wdowiaka. W 92 minucie ze znakomitą kontrą wyszła Cracovia. Filip Piszczek podał do Ferraresso, a ten strzałem po długim słupku pokonał bramkarza „Miedziowych”. Druga połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Zagłębie przeprowadziło kilka kontrataków, jednak żaden nie stworzył realnego zagrożenia.

Kolejne spotkanie ligowe KGHM Zagłębie Lubin rozegra w najbliższy piątek o godzinie 18:00 na własnym stadionie.