Coś dla młodszych i starszych – nowości w kinie Muza

38

„Hitpig. Świniak zawodowiec”, „Legenda Ochi”, „Niesamowite przygody skarpetek” i „Fachowiec” – to filmowe nowości, jakie od dzisiaj, 25 kwietnia, można obejrzeć w lubińskim kinie Muza.

„Legenda Ochi”

Produkcje „Hitpig. Świniak zawodowiec”, „Legenda Ochi” i „Niesamowite przygody skarpetek” będą wyświetlane do 8 maja, natomiast „Fachowiec” nieco krócej, do 1 maja.

Ponadto w najbliższą niedzielę, 27 kwietnia, w kinie Muza będzie można obejrzeć retransmisję koncertu „André Rieu. Niech ten sen ciągle trwa – Jubileuszowy koncert z okazji 75. urodzin Maestra”. Początek pokazu o godz. 16. Bilety kosztują 35 i 38 zł.

W środowym DKF-ie, 30 kwietnia, kinomani obejrzą film „Queer”.

Szczegółowy repertuar kina Muza oraz cennik biletów można znaleźć na stronie ckmuza.eu.

O filmach:

„Hitpig. Świniak zawodowiec”

Hitpig jest świnią. To nie ocena, tylko stwierdzenie faktu. Hitpig ma różowy ryj, zakręcony ogonek i pociąg do koryta. Od prosiaka zajmuje się odszukiwaniem zaginionych zwierząt i jest mistrzem w swoim fachu. Gdy pewnego dnia otrzymuje niezwykle intratne zlecenie odnalezienia zbiegłej słonicy Moni, nie wie jeszcze, że wywróci ono jego życie do góry racicami. Monia uciekła z tanecznej rewii, gdzie wredny Skoczny Pan trzymał ją w klatce i zmuszał do pląsów przed publicznością. Za nic w świecie nie chce tam wrócić. W Hitpigu widzi zaś bratnią duszę i przyjaciela. Nie podejrzewa, że przyjął on od Skocznego grubą forsę za to, że odbierze jej wolność i zniszczy marzenia. Na szczęście jej słoniowy urok osobisty, dobre serce i poczucie humoru, sprawią, że Hitpig zapragnie przejść na dobrą stronę mocy. Z pomocą wyrywnego Koali, dowcipnego Tchórza i Koguta celebryty, Hitpig i Monia będą musieli stawić czoła Skocznemu i jego krokodylowi Pikusiowi. W polskiej wersji językowej usłyszymy Małgorzatę Sochę, Piotra Adamczyka i Piotra Gąsowskiego.

„Legenda Ochi”

Film przywodzi na myśl klasykę przygodowych produkcji fantasy jak „E.T.” czy „Niekończąca się opowieść”. W odległej wiosce na wyspie Karpatia mieszka młoda, skryta dziewczyna o imieniu Yuri. W jej okolicy panuje przekonanie, że w leżących nieopodal lasach kryją się niebezpieczne mityczne stworzenia znane jako Ochi. W obawie przed nimi, mieszkańców przestrzega się przed wychodzeniem z domu po zmroku. Kiedy jednak pewnego dnia dziewczyna znajduje oderwane od swojej rodziny i zagubione małe Ochi, bez zastanowienia postanawia mu pomóc. Między tą dwójką nawiązuje się nieprawdopodobna więź i wspólnie wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż do serca lasu, aby sprowadzić małą istotę do jej prawdziwego domu.

„Niesamowite przygody skarpetek”

Nie każda zgubiona skarpetka wpada pod łóżko lub kanapę. Niektóre prowadzą zaskakujące życie – podróżują w czasie, trafiają na biegun północny albo nawet do Hollywood. Ich niesamowite przygody są pełne wrażeń i dobrego humoru! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, co się dzieje z tymi wszystkimi zaginionymi skarpetkami? Każdy z nas miał to doświadczenie – wrzucamy parę skarpetek do szuflady, szafy czy też do kosza na pranie i później wyjmujemy… tylko jedną skarpetkę! Gdzie one znikają? Może skrycie marzą o bardziej fascynującym życiu niż służenie naszym stopom? Być może chciałyby zostać gwiazdami filmowymi lub politykami? A może, wpadając w kąt naszego pokoju, przenoszą się w czasie do prehistorii? Gdziekolwiek trafiają, ich przygody na pewno są przepełnione dobrą zabawą! „Niesamowite przygody skarpetek” to animowany serial dla dzieci na podstawie bestsellerowych książek Justyny Bednarek i Daniela de Latour. Każdy odcinek przedstawia perypetie różnych skarpetek w historiach pełnych abstrakcyjnego humoru i nietypowych przygód.

W tym secie dowiecie się:

1. O skarpetce, która została mysią mamą

2. O skarpetce, która rozśmieszyła córkę Sułtana

3. O skarpetce, która trafiła do prehistorii

4. O skarpetce, która znalazła wiosnę

5. O skarpetce, która została duchem

6. O skarpetce, która została prezydentką

Czas trwania: 55 minut

Produkcja: Polska, Portugalia

Film dla widzów od 5 lat.

„Fachowiec”

Levon Cade (Jason Statham) porzucił karierę odznaczonego wojskowego, który uczestniczył w tajnych operacjach, żeby wieść proste życie robotnika budowlanego.

Kiedy jednak córka szefa, która jest dla niego jak rodzina, zostaje porwana przez handlarzy ludźmi, postanawia sprowadzić ją do domu.

Poszukiwania wiodą go do świata zepsucia znacznie większego, niż był sobie w stanie wyobrazić.

 

„André Rieu. Niech ten sen ciągle trwa – Jubileuszowy koncert z okazji 75. urodzin Maestra”

André Rieu skończył niedawno 75 lat i z tej okazji zaprasza Cię do świętowania jego urodzin na pięknym statku, którym – razem ze swoją ukochaną Orkiestrą Johanna Straussa – pływał w październiku ubiegłego roku po rzece Mozie w swym rodzinnym mieście Maastricht. Tak wszyscy świętowali jego jubileusz, bowiem Maestro urodził się dokładnie 1 października 1949 r. W kinie i na pokładzie tego statku czeka więc na Ciebie wielkie urodzinowe przyjęcie i wiele przepięknej muzyki!

Nowy kinowy show jest wyrazem uznania dla młodzieńczych snów i marzeń André o założeniu własnej orkiestry i podróżowaniu z nią po całym świecie. To wybór utworów z ulubionych tras koncertowych André.

Większość z tych koncertów nigdy wcześniej nie była pokazywana na dużym ekranie, zatem to szansa, aby zobaczyć kultowe klasyki André po raz pierwszy. To wielkie święto, wejdź więc na pokład tej rozmuzykowanej łodzi i dołącz do Maestra i jego znakomitych gości! Dowiesz się też, jakie plany na przyszłość ma nasz ukochany król walca.

Czas trwania: 135 minut (z przerwą), wersja z polskimi napisami

„Queer”

Odurzające, hipnotyczne kino o poszukiwaniu raju na ziemi i erotycznej obsesji. „Queer”, najnowszy film Luki Guadagnino („Tamte dni, tamte noce”, „Challengers”) teleportuje widzów do świata nieposkromionych pragnień, szamańskich rytuałów i dzikiej natury. Bohaterami są dwaj Amerykanie: posągowo piękny, młody Gene Allerton (Drew Starkey), i starszy od niego, zmagający się z uzależnieniami i samotnością William Lee (Daniel Craig). Dwaj amerykańscy ekspaci spotykają się w Meksyku lat 50. i rozpoczynają transową podróż, która zawiedzie ich aż do ekwadorskiej dżungli. Ekranizacja kultowej powieści Williama S. Burroughsa wydobywa z literatury cały wizualny przepych i zmysłowe piękno, jednocześnie nie uciekając od przenikliwego politycznego komentarza. Satyra na pruderyjną i pełną hipokryzji Amerykę splata się tu z najintensywniejszym ekranowym romansem ostatnich lat.


POWIĄZANE ARTYKUŁY