PL
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

Walka o mistrzowski tytuł w Playarena Lubin.pl trwa w najlepsze. Kolejny krok po obronę tytułu wykonała ekipa UZZM Ice StorM Lubin, która pokonała aktualnego wicemistrza Lubina – Szkółkę Jacka Gmocha 17:5 (6:4).

Dwie najlepsze drużyny poprzedniego sezonu spotkały się ze sobą w meczu ligowym. Po jednej stronie boiska mistrz i zdobywca Pucharu miasta – UZZM Ice StorM, a po drugiej wicemistrz – Szkółka Jacka Gmocha. W obecnym sezonie obie ekipy spotkały się tylko raz, grudniowy pojedynek zakończył się podziałem punktów, ponieważ padł remis 3:3.

Pierwsza połowa tego szlagierowego pojedynku była mocno wyrównana, oba zespoły stwarzały sobie świetne sytuacje podbramkowe. Jako pierwsi worek z bramkami otworzyli zawodnicy Szkółki Jacka Gmocha, jednak kibice czekali tylko minutę na odpowiedź mistrza. W 11 minucie spotkania Paweł Mikuła dał ponownie gościom prowadzenie, ale sytuacje sprzed kilkunastu minut wcześniej znów się powtórzyła i mieliśmy remis. Od tej pory UZZM Ice StorM ani razu nie pozwolił rywalom aby wyszli na prowadzenie i dzięki sprzyjającemu szczęściu pierwszą połowę zakończyli z wynikiem 6:4. Trzeba jednak przyznać, że w pierwszych 35 minutach lepiej grającą dla oka była drużyna Szkółki Jacka Gmocha. Na boisku wyróżniał się wspomniany wcześniej Mikuła i bramkarz Adrian Sobieraj.

– Szczęście jest po naszej stronie, jednak rywale prezentują się dziś świetnie – skomentował po pierwszej połowie kapitan UZZM Ice StorM, Krzysztof Zimocha.

Po przerwie na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż 10 minut. Walka toczyła się w środkowej strefie boiska i co parę minut gra przeniosła się spod jednej bramki pod drugą. Obecny mistrz miasta pokazał klasę i bardzo mądrze rozegrał drugą połowę. Kombinacyjne i składne akcje dały odzwierciedlenie w wyniku. UZZM Ice StorM ostatnie 20 minut spotkania całkowicie zdominował. Mecz ostatecznie skończył się wynikiem 17:5, a ostatniego gola w spotkaniu zdobył najmłodszy zawodnik 1 Ligi Nike Playarena w Lubinie – czternastoletni Kacper Królak.