Concordia na ludowo

880

Utwory inspirowane tradycyjnymi, polskimi melodiami ludowymi w nietradycyjnych aranżacjach będzie można posłuchać podczas niedzielnego koncertu „Ludowo na nowo” w wykonaniu Chóru Concordia. Wstęp na to muzyczne wydarzenie jest bezpłatny.

Fot. ilustracyjne (archiwalne)

Chór Concordia już od kilkunastu lat z powodzeniem działa przy Centrum Kultury Muza w Lubinie. – Początkowo ukonstytuował się z absolwentów II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie. Wcześniej prowadził go maestro Henryk Ziobrowski. Obecnie chór liczy ponad 30 osób, a ostatnio wzbogacił się o męskie głosy, które śpiewają również w chórze górniczym, co nas bardzo cieszy – mówi Małgorzata Życzkowska-Czesak, dyrektor CK Muza w Lubinie.

Pod koniec maja muzycy Concordii występowali podczas Festiwalu Nocy Chórów w Rudzie Śląskiej, gdzie prezentowały się chóry z całej Polski. – Każdy miał do wyboru repertuar klasyczny albo ludowy. Nasz chór wybrał sobie repertuar ludowy i z tym samym programem zaprezentuje się w Lubinie. Warto też zaznaczyć, że chór występował w czasie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i co roku prezentuje się podczas Dnia Kurtyny 14 grudnia w ramach Jesieni Teatralnej w CK Muza – dodaje dyrektor.

Małgorzata Życzkowska-Czesak

Podczas koncertu „Ludowo na nowo” Chór Concordia wykona utwory inspirowane tradycyjnymi, polskimi melodiami ludowymi w nietradycyjnych aranżacjach, między innymi Jana Krutula, a także dyrygentki chóru Emilii Ziegler-Opary. Całość przeplatana będzie słowem na temat historii polskiej muzyki ludowej.

– Przepiękna muzyka ludowa w nowych aranżacjach naszej dyrygentki Emilii Ziegler-Opary, która od trzech lat prowadzi chór. Dzięki niej zyskaliśmy nową jakość i wiele osób przystąpiło. Są w wśród nich także amatorzy, przedstawiciele różnych zawodów, którzy na co dzień niewiele mają wspólnego z muzyką, a po prostu lubią śpiewać – zauważa Małgorzata Życzkowska-Czesak.

Początek koncertu w niedzielę, 16 czerwca, o godz. 18 w sali audiowizualnej zoo.


POWIĄZANE ARTYKUŁY