Co za seria! Mistrzynie są niesamowite!

1270

27. mecz zakończył się 27. wygraną świeżo upieczonych mistrzyń Polski! Zagłębie pokonało na wyjeździe MKS FunFloor Lublin 28:22 (14:11) w meczu PGNiG Superligi piłkarek ręcznych i jest o krok od ustanowienia kolejnego ligowego rekordu.

Szlagierowy mecz w hali Globus w Lublinie niemal przez całe 60. minut przebiegał pod dyktando przyjezdnych. Miedziowe po wyrównanym początku rozkręcały się z minuty na minutę i po serii kolejnych bramek wyszły na 8:5. Chwilę później zespół z Lubelszczyzny zniwelował straty, ale Mistrzynie Polski znów odskoczyły. W pewnym momencie było już 14:8 dla Zagłębia, jednak ostatnie fragmenty pierwszej połowy należały do zespołu z Lublina, który rzucił trzy bramki z rzędu.

W drugiej połowie podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej kontrolowały wynik. Przewaga Zagłębia wynosiła od trzech do pięciu bramek. Między słupkami dobrze radziły sobie bramkarki – Monika Maliczkiewicz i Barbara Zima, a zespół skutecznie wykorzystywał kolejne kontry. W końcówce Zagłębie osiągnęło najwyższe prowadzenie – 27:20 i stało się jasne, że zgarnie kolejne trzy punkty. Drugi raz w Lublinie, czwarty raz z Lublinem, 27. raz w sezonie!

Zagłębie ma do rozegrania jeszcze jedno spotkanie przed końcem sezonu. Rywalem Miedziowych będzie MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Tym samym Mistrzynie Polski mają okazję na to, by zakończyć rywalizację z kompletem 28 zwycięstw. Niedzielne spotkanie w hali RCS w Lubinie rozpocznie się o godzinie 14:30. Po meczu odbędzie się koronacja Mistrza Polski sezonu 2022/2023!

MKS FunFloor Lublin – MKS Zagłębie Lubin 22:28 (11:14)

MKS: Gawlik, Sarnecka – Rebicova 6, Płomińska 5, D. Więckowska 4, Roszak 4, M. Więckowska 1, Portasińska 1, Masna 1, Szynkaruk, Pietras, Noga

Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Zima, Wąż – Galińska 5, Łabuda 4, Bujnochova 4, Kochaniak-Sala 3, Drabik 3, Michalak 3, Matieli 2, Grzyb 2, Milojevic 1, Pankowska, Kocińska.