Co się będzie działo podczas tegorocznego finału WOŚP?

2967

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się już w najbliższą niedzielę, 12 stycznia. W tym roku dwa sztaby działające w Lubinie przygotowały masę atrakcji. Są również ciekawe przedmioty i vouchery do wylicytowania, a wolontariusze będą zbierać pieniądze do puszek na oddziały chirurgii, kardiologii i neurochirurgii dziecięcej.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w Lubinie będą grały dwa sztaby orkiestry. Będzie w nich działało w sumie ponad 140 wolontariuszy.

– Nasz finał rozpocznie się o godz. 14 w hotelu Astone i będzie trwał do 20, gdy zakończy go tradycyjne światełko do nieba. Udało nam się zrekrutować 85 wolontariuszy. Na wszystkich, którzy nas odwiedzą, czeka wiele atrakcji. Dziećmi zajmą się animatorki z Niepublicznego Przedszkola Biała Żyrafa. Przygotowano również wiele przedmiotów i voucherów na licytacje i do wygrania w loterii – informuje Katarzyna Marcinek ze sztabu WOŚP nr 4628, który będzie działał w Lubinie po raz drugi.

Wśród przedmiotów, które będzie można wygrać w loterii są m.in. książki, płyty, gry dla dzieci czy gadżety związane z orkiestrą. By wziąć w niej udział, wystarczy do puszki wrzucić 30, 50 lub 100 zł.

– Do licytacji w tym roku przewidziano wiele voucherów. Są wśród nich zaproszenia na makijaż, fryzurę, zrobienie wymyślnego drinka przez wykwalifikowanego barmana czy piękna sukna, którą ofiarowała Paula Szumny. Wśród ciekawostek do wylicytowania będzie także seans hipnotyczny. To bardzo ciekawe i relaksujące przeżycie, które sama polecam. Poza tym mamy koszulkę bramkarską Martina Polaczka, którą podpisał były zawodnik Zagłębia oraz inni piłkarze – dodaje Marcinek.

Od godziny 15 w sztabie będą się odbywały także pokazy i nauka pierwszej pomocy. Organizuje je Legion Maltański. Podczas ubiegłorocznego finału wolontariuszom ze sztabu nr 4628 udało się zebrać do puszek 35107,43 zł. Licytacje przyniosły kwotę 11390 zł.

Drugi sztab, który w naszym mieście działa od wielu lat, również planuje tego dnia wiele ciekawych wydarzeń.

– W niedzielę w Centrum Kultury Muza o godz. 16 rozpoczną się licytacje oraz występy artystyczne dzieci i młodzieży. Od godzin porannych w SP nr 10 trwać będzie turniej piłkarski, loteria fantowa, pokazy krav magi oraz pierwszej pomocy. O 20 zaplanowaliśmy światełko do nieba – informuje Małgorzata Kiedos, członek sztabu WOŚP nr 517 w Lubinie.

Dzień wcześniej w Cuprum Arenie odbędzie się koncert na rzecz orkiestry.

– Będą występy solistów, duety, zespoły taneczne i muzyczne oraz grupy artystyczne działające w żłobkach, szkołach i przedszkolach – mówi Beata Rzepka ze sztabu nr 517.

Wspierać orkiestrę będzie również stajnia Promyk. Wśród atrakcji będą m.in. przejażdżki konno, pokazy jeździeckie oraz ognisko z kiełbaskami.

Tym razem pieniądze będą zbierane na oddziały chirurgii, kardiologii i neurochirurgii dziecięcej.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaplanowano na 12 stycznia 2020 roku. Akcja odbędzie się pod hasłem „Wiatr w żagle”.

Wykaz wszystkich wydarzeń dostępny jest TUTAJ.

Facebook sztabu nr 517 można znaleźć TUTAJ, a sztabu nr 4628 TUTAJ.