Co polecają kobiety w czasie kwarantanny?

135

Kończy się ogólnopolska akcja „19 Dni Przeciwko Przemocy”, która rozpoczęła się 1 listopada i ma na celu zwrócenie uwagi na krzywdę, która dotyka dzieci i młodzież. Niestety, kiedy w domu jest agresor, ofiarami przemocy zazwyczaj są także kobiety. W dobie pandemii koronawirusa i izolacji domowej to straszne zjawisko przybiera na sile. Gdzie i w jaki sposób szukać pomocy?

Fot. Pixabay

W ciągu kilku ostatnich tygodni liczba osób zamkniętych w domach z powodu kwarantanny lub izolacji spowodowanej koronawirusem wzrosła kilkukrotnie. Policja regularnie sprawdza, czy osoby te pozostają w swoich domach. Frustracja, agresja i przemoc w czterech ścianach, także są często powodem wizyty funkcjonariuszy. Policjanci przyjadą także w dobie pandemii.

Z pomocą kobietom przychodzi także działająca w Polsce od 25 lat Fundacja Praw Kobiet, która m.in. wspiera ofiary przemocy domowej. Wsparcie prawne, psychologiczne czy zapewnianie schronienia dla krzywdzonych kobiet i dzieci można otrzymać kontaktując się bezpośrednio z fundacją. Organizacja poleca także jeden ze sklepów z naturalnymi kosmetykami do ciała… Dlaczego? Więcej w materiale TV Regionalnej.pl: