Ciężki mecz w Bierutowie

144

Podopieczne Janusza Przybyło i Waldemara Brockiego mają za sobą spotkanie, które z początku układało się po myśli Ziemi Lubińskiej, ale z czasem gospodynie pokazały pazury i odrobiły solidna stratę.  Ostatecznie nasze zawodniczki wywiozły z trudnego terenu 3 punkty.

To miało być łatwe spotkanie. Oczywiście nikt nie lekceważy przeciwnika, ale historia spotkań z Bierutowem pokazała, że lubinianki nie mają większego problemu z ograniem tej ekipy nawet po roszadach kadrowych. W poprzednim sezonie dwukrotnie Ziemia Lubińska pokonała Bierutów 2:0. Tym razem było jednak trudniej.

W 4. kolejce III ligi kobiet, w meczu przeciwko ekipie z Bierutowa, lubinianki szybko wyszły na prowadzenie 3:0. Jeszcze w pierwszej części meczu gospodynie za sprawą Patrycji Foluszczyk zdobyły jedno trafienie. W drugiej połowie uskrzydlone zawodniczki Bierutowa zaczęły odrabiać straty i w 78. minucie mieliśmy remis po 3. Na szczęście chłodne głowy Ziemi Lubińskiej i wskazówki trenera dały  lubiniankom bramkę w 83. minucie, a jej autorka była Kinga Koronkiewicz.

4.kolejka III ligi, grupa: dolnośląska
UKS Bierutów – LUKS Ziemia Lubińska Czerniec 3:4 (1:3)

Skład naszej drużyny: Justyna Walter – Karolina Chwała (57′ Weronika Iglicka), Katarzyna Pękala, Wiktoria Kocińska – Gabriela Kowalik, Nikola Wiśniewska (65′ Oliwia Klimek), Monika Jakimiak, Kinga Koronkiewicz, Amelia Parzyńska (57′ Julia Balińska) – Marta Mętel (70′ Magdalena Malinowska), Agata Gaweł.

Bramki: 0:1 Amelia Parzyńska 12’, 0:2 Agata Gaweł 19’, 0:3 Marta Mętel 26’, 1:3 Patrycja Foluszczyk 32’, 2:3 Patrycja Foluszczyk 69’, 3:3 Patrycja Foluszczyk 78’, 3:4 Kinga Koronkiewicz 83’.