Ciekawi ludzie, masaże i warsztaty, czyli wszystko dla kobiet

1820

Nim napisała tę książkę, zjechała całą wschodnią granicę. Wsie, które czasem mają tylko troje mieszkańców. Robiła ludziom zdjęcia, w zamian za jedzenie albo za opowieść. Opowieści spisała później w książce „Wędrowny zakład fotograficzny”. Agnieszka Pajączkowska będzie gościem tegorocznej Wiosny Kobiet w Centrum Kultury Muza. Takich ciekawych postaci będzie znacznie więcej, jak choćby Magda Mikołajczyk, matka, artystka, autorka znanego bloga matkojedyna.com.

To będzie jubileuszowa, dziesiąta już edycja Wiosny Kobiet – imprezy z okazji święta pań, adresowanej głównie do nich, ale nie tylko. – Masaże i część relaksacyjna jest przeznaczona dla kobiet, ale już na warsztatach znajdzie się miejsce dla wszystkich. Często ojcowie zabierają dzieci na warsztaty właśnie po to, żeby mama mogła się zrelaksować podczas masażu – opowiada Małgorzata Życzkowska-Czesak, dyrektor CK Muza.

Zdaniem organizatorów, Wiosna Kobiet daje w pigułce wszystko to, co może uczynić kobietę szczęśliwą i zrealizowaną – od relaksu, przez warsztaty, zabawę, po spotkania z ciekawymi ludźmi. A tych będzie można spotkać w Muzie wielu.

– Osobiście gorąco zachęcam do wzięcia udział w spotkaniu z Agnieszką Pajączkowską. Poznałam ją podczas festiwalu w Miedziance. Pamiętam, jak siedzieliśmy na trawie, a ta kobieta opowiadała nam o swojej podróży wzdłuż wschodniej granicy Polski. Aż trudno uwierzyć, że ludzie żyją jeszcze w takich warunkach. Niby jeden kraj, a tak duże rozbieżności. Pani Agnieszka robiła im zdjęcia, w zamian za opowieści albo coś do jedzenia. Dostawała jajka, ziemniaki. Później z tych opowieści powstała książka. Ja przeczytałam ją jednym tchem – wspomina dyrektor.

Ciekawą postacią jest też Magda Mikołajczyk, znana w sieci ze swojego bloga matkojedyna.com. Ceniona za to, w jaki sposób opowiada o prawdziwym życiu kobiety i matki. – Magda Mikołajczyk odczarowuje uroki macierzyństwa. Pokazuje, że to ciężka praca, z którą muszą zmierzyć się kobiety. Z jednej strony mówi prawdziwie, a z drugiej daje kobietom mnóstwo powodów do śmiechu – mówi dyrektor Życzkowska-Czesak, wspominając choćby jej stand-up „Zrozumieć mydło”, przy którym podobnie jak załoga naszej redakcji, uśmiała się do łez.

Z ciekawszych imprez towarzyszących dyrektor Życzkowska-Czesak wymienia też Babski Wieczór czy spektakl „Fanaberie”. – Na niektóre z nich zostały już ostatnie wolne miejsca. Zapisać można się telefonicznie lub przez internet. Wcześniej – telefonicznie – trzeba się jednak upewnić czy są jeszcze wolne miejsca – zauważa dyrektorka Muzy.

Wiosna Kobiet tradycyjnie potrwa dwa dni – 14 i 15 marca. Szczegółowy program wraz z opisem warsztatów i imprez towarzyszących można znaleźć na stronie CK Muza.


POWIĄZANE ARTYKUŁY