Chwedoruk prowadzi do zwycięstwa

26

Lider drugiej ligi oraz zaskakująco dobrze radzący sobie beniaminek stanęły do walki o kolejne ligowe punkty w Playarena Lubin.pl. Ostatecznie lepsi w bezpośrednim starciu okazali się zawodnicy Plantatora, którzy pokonali Kotwiarzy 8:6.

Początek spotkania należał zdecydowanie do drużyny Krystiana Stadnickiego, która w dziewięciu poprzednich meczach niespodziewanie zdobyła aż 21 punktów. Przewaga zdobyta na początku meczu wystarczyła Kotwiarzą do utrzymania dwubramkowego prowadzenia do przerwy. Po przerwie jednak widzowie zgromadzeni na boisku obejrzeni prawdziwy show w wykonaniu jednego z zawodników. Był nim Tomasz Chwedoruk, który łącznie w dzisiejszym meczu strzelił sześć bramek! Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 8:6 dla lidera, który umocnił się na pozycji czołowej drużyny drugiej ligi.

– Dla nas był to jeden z najcięższych i najciewszych meczów w lidze, ponieważ drużyna Kotwiarzy pokazała jak bardzo dobrze grać w piłkę. Niewątpliwe zwycięstwo nie było by możliwe, gdyby nie świetny mecz Tomasza Chwedoruka, który z całą pewnością zasłużył na miano najlepszego zawodnika meczu. – mówi Grzegorz Kuchna, kapitan Plantatora.

Dzięki zwycięstwu nad Kotwiarzami, Plantator ma już dwanaście punktów przewagi nad drugą w tabeli Forzą B i pewnie zmierza w kierunku awansu do pierwszej ligi. Zespół Krystiana Stadnickiego natomiast "zakotwiczył" się na pozycji numer jedenaście z blisko 30-punktową stratą do podium.