Centrum Działań Twórczych zaprasza na urodziny

489

Tradycyjne sto lat i obowiązkowo słodki poczęstunek, a do tego liczne występy młodszych i starszych – tak będą wyglądały pierwsze urodziny Centrum Działań Twórczych, które odbędą się już jutro (14 maja). Impreza jest otwarta dla wszystkich mieszkańców naszego miasta i powiatu.

– To był bardzo szybki rok – mówi Anna Wiśniewska, dyrektor placówki, podsumowując pierwszy rok działalności. – Rok dynamiczny, pełen wyzwań, szukania pomysłów, rozwijania się, imprez małych i większych. Rok otwierania się na oczekiwania lubinian i mieszkańców całego powiatu, od przedszkolaka do seniora, bo taką placówką jesteśmy – podkreśla, dodając, by na kolejne lata życzyć Centrum siły, wiary, kreatywności i nowych pomysłów.

W najbliższą sobotę odbędzie się impreza urodzinowa placówki. Start od godziny 12.30.

– Będziemy świętować przede wszystkim z ludźmi. 14 maja przez cały dzień będą trwały prezentacje umiejętności podopiecznych naszych zajęć i warsztatów. Będzie to break dance, balet, hip hop, prezentacje wokalne oraz gry na gitarze i ukulele, a także grup teatralnych w całym przekroju wiekowym. O 15.30 odbędzie się też wernisaż prac plastycznych oraz ceramicznych – wylicza Anna Adamus-Krawczyk, specjalista do spraw organizacji CDT w Lubinie.

Impreza jest otwarta dla wszystkich, na stronie internetowej placówki znajduje się szczegółowa rozpiska godzinowa, więc w każdym momencie będzie można dołączyć. – Jak to na urodzinach przystało nie zabraknie słodkości i poczęstunku dla każdego – dodaje Adamus-Krawczyk.

Podczas imprezy – na specjalnej kartce umieszczonej na ścianie tuż przy głównym wejściu do Centrum – każdy będzie mógł wpisać swoje życzenia.