Cenne zwycięstwo w Gdańsku

12

W meczu 14. kolejki ekstraklasy męskiej piłkarze ręczni Zagłębia Lubin wygrali na trudnym terenie w Gdańsku z tamtejszym AZS-em 30:28 (14:13).

Mecz miał bardzo wyrównany przebieg i choć niemal przez cały czas to Zagłębie prowadziło, nie potrafiło wypracować sobie bezpiecznej przewagi. W 20. minucie lubinianie wygrywali 10:7, ale jeszcze przed przerwą gospodarze zniwelowali straty do jednej bramki.

Po zmianie stron spotkanie miało podobny przebieg. W 42. minucie podopiecznym Jerzego Szafrańca udało się odskoczyć na trzy bramki, jednak gdańszczanie zdołali wyrównać, a w 48. minucie wyszli na prowadzenie – 25:24. kilka chwil później mieliśmy już remis, który utrzymywał się do 53. minuty. Końcówka należała jednak do Zagłębia, które odzyskało prowadzenie, nie oddając go już do ostatniej sekundy.

Najwięcej bramek: dla AZS AWFiS – Łukasz Masiak 7, Michał