Cenne zwycięstwo siatkarzy Cuprum

201

W spotkaniu kończącym 21. kolejkę PlusLigi siatkarze Cuprum Lubin pokonało przed własną publicznością Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Pawła Ruska odskoczyli na osiem punktów ostatniej ekipie w tabeli i tym samym mogą być spokojniejsi o swój ligowy byt.

Początek pierwszej partii zapowiadał wyrównane widowisko w hali RCS. Gospodarze wprawdzie wyszli na dwupunktowe prowadzenie po ataku Pawła Pietraszko, ale goście po chwili doprowadzili do remisu 5:5. W końcówce seta atak Alexandra Bergera dał przewagę miedziowym 20:18, której nie wypuścili do końca, wygrywając tę część pojedynku 25:23.

O drugiej odsłonie lubinianie z pewnością chcieliby jak najszybciej zapomnieć. Posługując się terminologią z boisk piłkarskich, była to gra do jednej bramki. Przyjezdnym wychodziło wszystko, a miejscowi nie potrafili odpowiedzieć. Jednostronnego seta zakończył atakiem Ziga Stern (25:16).

Ślepsk poczuł krew w partii numer trzy. Siatkarze z Suwalszczyzny szybko uzyskali wyraźną przewagę (7:2), którą utrzymywali mniej więcej do połowy seta (13:8). Miedziowi nie zamierzali jednak łatwo składać broni i po szaleńczej pogoni udało im się „dopaść” rywala. Od stanu 22:23 dla gości punktowało już tylko Cuprum (25:23), które prowadziło w 2:1 w setach.

Podbudowani wygraną w 3. secie lubinianie koncertowo weszli w kolejną odsłonę (9:3). Zawodnicy Ślepska nie byli w stanie zagrozić dobrze dysponowanym gospodarzom. O różnicy klas w tym fragmencie starcie niech świadczy wynik 25:14.

Była to piąta wygrana podopiecznych Pawła Ruska w obecnym sezonie PlusLigi. Obecnie Cuprum z dorobkiem 17 punktów zajmuje przedostatnią pozycję w tabeli, wyprzedzając ostatni zespół Czarnych Radom o osiem „oczek”. Do 14. w stawce Norwida Częstochowa tracą natomiast jeden punkt.

Cuprum Lubin – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:23, 16:25, 25:23, 25:16)

Cuprum: Berger (14), Hanes (13), Pietraszko (15), Strulak (8), Ferens (7), Gelinski, Masłowski (libero) oraz Kwasowski (6),  Lipiński oraz Granieczny (libero).

Ślepsk:  Stern (5), Filipak (19), Gallego (2), Stajer (7), Halaba (16), Sanchez,  Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta (2), Firszt (3), Macyra (1), Buculjević.