Cenne zwycięstwo siatkarzy Cuprum Lubin w Suwałkach

338

KGHM Cuprum Lubin pokonał na wyjeździe Ślepsk Malow Suwałki 3:0  w meczu 6. kolejki siatkarskiej PlusLigi. Podopieczni trenera Pawła Ruska odnieśli tym samym cenne zwycięstwo po serii czterech porażek z rzędu.

Początek spotkania nie zapowiadał tak pewnej wygranej gości. W szeregach gospodarzy świetnie radził sobie Bartosz Filipiak, ale po drugiej stronie równie dobrze odpowiadał Adam Lorenc. Jednak w pewnym momencie Ślepsk złapał przestój w swojej grze i długo nie mógł doprowadzić do własnego serwisu przy zagrywce Wojciecha Ferensa. Łatwo zdobyte prowadzenie zostało doprowadzone do końca, a seta atakiem zakończył Lorenc.

W drugiej odsłonie miedziowi dość szybko przejęli inicjatywę na boisku, którą utrzymali do końca tej partii. Znowu dobrze radził sobie Lorenc, a do tego cenne punkty dokładał Kamil Kwasowski. Ostatni punkt widowiskową obroną piłki uderzanej na czystej siatce zdobył libero Maksymilian Granieczny, a lubinianie prowadzili już 2:0 w całym spotkaniu.

Siatkarze z Suwałk w trzecim secie byli najbliżej nawiązania kontaktu z rywalami, ale ponownie zanotowali przestój w grze. Od stanu 13:10 zdecydowanie przeważali zawodnicy Cuprum. Na środku brylował Paweł Pietraszko, a podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza byli bezradni. W końcu to wspomniany Pietraszko popisał się asem serwisowym i rozstrzygnął losy całego spotkania.

Świetnie w meczu zaprezentował się, debiutujący w podstawowym składzie – Adam Lorenc, który zdobył 19 punktów i został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania.

MVP: Adam Lorenc

Ślepsk Malow Suwałki: Bartosz Filipiak, Paweł Halaba, Konrad Stajer, Matias Sanchez, Joaquin Gallego, Ziga Stern – Mateusz Czunkiewicz (libero) – Maksim Buculjevic, Bartosz Firszt, Łukasz Rudzewicz, Arkadiusz Żakieta.

KGHM Cuprum Lubin: Kamil Kwasowski, Paweł Pietraszko, Danilo Gelinski, Jakub Strulak, Adam Lorenc, Wojciech Ferens – Mateusz Masłowski (libero) – Maksymilian Granieczny (libero), Kajetan Kubicki.