Całe Zagłębie dla Kuby już w sobotę

650

Cała społeczność zgromadzona przy klubie piłkarskim Zagłębia Lubin łączy siły, żeby pomóc 15-letniemu Kubie w walce z nowotworem złośliwym – chłoniakiem anaplastycznym. Już w najbliższą sobotę, 13 lipca, na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie odbędzie się charytatywny turniej dla tego zawodnika Zagłębia Lubin Future. Atrakcji będzie mnóstwo, każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajcie, by zabrać ze sobą gotówkę, bo podczas turnieju zbierane będą do puszek pieniądze na leczenie lubinianina.

– Chyba po raz pierwszy podczas jednego wydarzenia połączy się cała społeczność działająca przy Zagłębiu. Pokazujemy, że hasło „Całe Zagłębie zawsze razem” nie jest pustym sloganem – mówi Marcin Magda, dyrektor działu marketingu KGHM Zagłębia Lubin, zapraszając wszystkich w sobotę na boiska Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.

Z inicjatywą organizacji tego charytatywnego turnieju wyszło Stowarzyszenie Oldboyów Zagłębia Lubin wraz z Zagłębiem Lubin Future, w którym 15-letni Kuba Gracz trenuje i gdzie trenerem jest jego brat. Później po kolei włączali się kolejni, chcąc wspomóc 15-letniego pasjonatowi piłki nożnej w powrocie do zdrowia. Dlatego podczas sobotniego wydarzenia będzie można spotkać zarówno najmłodszych amatorów sportu, obecnych zawodowych piłkarzy oraz tych, którzy współtworzyli Zagłębie dawniej, czyli oldboyów i retrofutbolistów, w tym Franciszka Macheja, który był bramkarzem Zagłębia w latach 70., oraz zawodnika z lat 70. Kazimierza Kucharskiego. W akcję włączył się też Lubiński Klub Kibica Niepełnosprawnego, który działa od ubiegłego roku.

Fot. Pixabay

Atrakcji będzie sporo. Przede wszystkim odbędzie się turniej piłkarski, w którym weźmie udział osiem drużyny: oldboyów Zagłębia Lubin, trenerów Akademii, pracowników Zagłębia Lubin, kibiców Zagłębia Lubin, wolontariatu KGHM, kolegium sędziów Legnica, partnerów i sponsorów klubu oraz reprezentacji dziennikarzy. Co ważne, jeśli ktoś będzie chciał się przyłączyć do gry i wejść do jednej z drużyn, też będzie taka możliwość. Choć nie ma wpisowego, to każdy, według własnego uznania, będzie mógł wrzucić coś do puszki, by wesprzeć leczenie Kuby.

– Między meczami odbywać się będą licytacje. Mamy m.in. koszulkę Piotra Zielińskiego z reprezentacji Polski, piłkę od KGHM SA do koszykówki z podpisem Marcina Gortata oraz wiele innych rzeczy, jak kubki, zdjęcia zespołu, koszulki meczowe – wylicza Marcin Magda. – Na drugim boisku będą stacje sprawnościowe, które obsługiwać będą trenerzy oraz zawodnicy drugiego zespołu Zagłębia Lubina. Pojawią się też zawodnicy pierwszego zespołu, ale nieco później – przyznaje.

Stowarzyszenie Muzeum Zagłębia Lubin i Rodzinna Grupa Rekonstrukcyjna zaprezentują dawne stroje Zagłębia Lubin. Będzie też okazja, by obejrzeć lub wymienić się pamiątkami związanymi z klubem, ponieważ podczas wydarzenia odbędzie się również I Zlot Kolekcjonerów Pamiątek Zagłębia Lubin.

Do tego będą animacje dla młodszych, dmuchańce oraz coś do jedzenia, w tym kiełbaski z bułką.

– Chcemy jak najwięcej zrobić własnymi siłami i zebrać więcej do puszek na leczenie Kuby. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców Zagłębia Lubin do udziału w sobotniej imprezie! Niejednokrotnie udowadnialiśmy, że nasze hasło to nie tylko puste słowa! „Całe Zagłębie zawsze razem”, a w sobotę „Całe Zagłębie dla Kuby Gracza”! – mówi Marcin Magda.

Impreza rozpocznie się o godz. 15 i potrwa do godz. 18.30.

A o historii Kuby i jego walce z chorobą możecie przeczytać więcej na stronie wolniodraka.pl. Pomóżmy mu wrócić do normalnego życia, przyjaciół, szkoły i drużyny piłkarskiej.


POWIĄZANE ARTYKUŁY