Całe Zagłębie dla Kuby Gracza!

149

W sobotę 13 lipca na boiskach Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie odbędzie się charytatywny turniej dla Kuby Gracza, zawodnika Zagłębia Lubin Future zmagającego się ze złośliwym nowotworem. Start festynu zaplanowany jest na godzinę 15:00.

Kuba Gracz to wspaniały i wysportowany 15-latek, który zamiast biegać po boisku piłkarskim, leży w szpitalnej sali i walczy ze złośliwym nowotworem.

„Cześć! Mam na imię Kuba. Od zawsze moją pasją była piłka nożna i sporty drużynowe. Rozegrałem wiele meczów, ale ten z najtrudniejszym przeciwnikiem – chłoniakiem anaplastycznym, jest jeszcze przede mną. Moje codzienne, aktywne życie zamieniłem na małą salę w „Przylądku Nadziei” we Wrocławiu. W piłkę nożną mogę pograć jedynie na konsoli. Bardzo chciałbym jak najszybciej wrócić do normalnego życia, przyjaciół, szkoły i drużyny. Trzymajcie kciuki!” – mówi Kuba Gracz.

Podczas sobotniego eventu odbędzie się charytatywny turniej piłkarski, w którym udział wezmą:

– Oldboye Zagłębia Lubin
– Trenerzy Akademii
– Pracownicy Zagłębia Lubin
– Kibice Zagłębia Lubin
– Wolontariat KGHM
– Kolegium Sędziów Legnica
– Partnerzy i Sponsorzy Klubu
– Reprezentacja Dziennikarzy

Piłkarskie zmagania to jednak tylko jedna z wielu atrakcji, które odbędą się w sobotę na terenach naszej Akademii. Na kibiców czekają także:

– Animacje Zagłębia Lubin
– I Zlot Kolekcjonerów Pamiątek Zagłębia Lubin
– Wystawa Stowarzyszenia Muzeum Zagłębia Lubin i Rodzinna Grupa Rekonstrukcyjna
– Retrofutboliści Zagłębia Lubin
– Lubiński Klub Kibica Niepełnosprawnego

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców Zagłębia Lubin do udziału w sobotniej imprezie! Niejednokrotnie udowadnialiśmy, że nasze hasło to nie tylko puste słowa! Całe Zagłębie Zawsze Razem, a w sobotę Całe Zagłębie Dla Kuby Gracza!


POWIĄZANE ARTYKUŁY