Były zawodnik Miedziowych trenerem bramkarzy Zagłębia

285

Robert Mioduszewski został nowym trenerem bramkarzy KGHM Zagłębia Lubin. Jest to zatem kolejny, były zawodnik Miedziowych, który zasilił kadrę szkoleniową naszego zespołu, a zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Szamotulskiego, który będzie kontynuował pracę w naszym Klubie w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia.

Fot. Grafika Zagłębia Lubin

Robert Mioduszewski urodził się 10 grudnia 1973 roku w Sławnie. Karierę zaczął w klubie ze swojego rodzinnego miasta, Sławie Sławno skąd trafił do Gryfa Słupsk i Jantaru Ustka. Jesienią 1993 roku został zauważony przez występującego w ówczesnej I lidze, Lecha Poznań, którego zawodnikiem został niedługo później. Barwy Kolejorza reprezentował aż do 1998 roku, z krótką przerwą na wypożyczenie do Zawiszy Bydgoszcz.

Po przygodzie w wielkopolskim klubie Mioduszewski trafił na Dolny Śląsk, gdzie został zawodnikiem Zagłębia Lubin. W barwach Miedziowych golkiper występował przez cztery lata, od sezonu 98/99 do rozgrywek 01/02. Dla naszej drużyny rozegrał łącznie 100 oficjalnych spotkań. W 2002 roku zdecydował się wyjechać z Polski i spróbować swoich sił w zagranicznej lidze. Tak trafił do Grecji, gdzie przez pół roku reprezentował barwy AO Panserraïkós, a następnie wrócił do ojczyzny i zasilił kadrę Polonii Warszawa.

W kolejnych latach Mioduszewski występował w barwach Górnika Łęczna, Zawiszy Bydgoszcz i Ruchu Chorzów. Na końcu swojej kariery związał się z Motorem Lublin, gdzie ostatecznie odwiesił buty na kołek.

Robert Mioduszewski ma bogate doświadczenie w szkoleniu bramkarzy i występuje w tej roli od 2010 roku. To wówczas jako trener związał się ze swoim pierwszym klubem, Podbeskidziem Bielsko-Biała. Po dwóch latach trafił do Odry Opole, a następnie w 2014 roku do Floty Świnoujście. W latach 2016-2017 trenował bramkarzy Soły Oświęcim oraz ponownie zawitał do Podbeskidzia. W 2017 roku dołączył do kadry szkoleniowej reprezentacji Polski U-19. W następnych latach trenował golkiperów Ruchu Chorzów, a następnie trafił do Lecha Poznań.

Nie po raz pierwszy Robert Mioduszewski będzie miał okazję współpracować z Dariuszem Żurawiem. Oczywiście prócz tego, że mieli okazję wspólnie występować w barwach Zagłębia, to później tworzyli kadrę szkoleniową takich zespołów jak Odra Opole czy Lech Poznań.