Byasen tryumfuje, Metraco czeka na rewanż!

11

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Zdobywców Pucharów, Byasen Trondheim pokonało KGHM Metraco Zagłębie Lubin 37:23. Spotkanie oglądało 942 widzów.

Przed meczem Norwegowie mówili, że czekali na moment kiedy po raz kolejny zmierzą się z lubińskim zespołem. Udało się ponownie w 1/8 finału PZP. Pierwsze spotkanie odbyło się w Trondheim. Już na samym początku, Zagłębie nie dawało za wygraną. Dziewczyny z Byasen niejednokrotnie były zaskakiwane przez nasze zawodniczki szybkimi akcjami. Po kwadransie gry, gospodynie wygrywały 11:8, a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:14 dla Byasen.

W drugiej połowie, Zagłębie goniło wynik. Norweżki często okazywały się szybsze od Polek i w ten sposób zdobywały bramki. Dobrze spisywała się obrona gospodyń, co chwalił w wypowiedziach pomeczowych, Frode Bjerkan, szkoleniowiec Byasen. Ostatecznie gospodynie wygrały mecz różnicą czternastu bramek, co jest dla nich dobrą zaliczką przed rewanżem w Lubinie.