Budowa szpitala psychiatrycznego coraz bliżej

4340

Ponad 106 mln zł będzie kosztowała budowa szpitala psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży w Lubinie. Rozstrzygnięty został właśnie przetarg na realizację tej inwestycji.

Wielospecjalistyczny Ośrodek Medyczny Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży – tak dokładnie będzie się nazywać nowa placówka medyczna na mapie Lubina. Wybuduje ją firma Climamedic z podwarszawskich Reguł.

W przetargu na budowę szpitala wystartowało dwóch wykonawców. Zwycięzca zaproponował cenę nieco ponad 106,32 mln zł brutto. Drugi z oferentów, Pre-Fabrykat z Miłkowa koło Karpacza, wycenił projekt na niemal 134,06 mln zł – prawie dwa razy tyle, ile wynosił pierwotny kosztorys inwestorski. DCZPDM zakładało bowiem, że na wybudowanie całodobowego ośrodka trzeba będzie wydać 72 mln zł.

– Podjęliśmy decyzję o zaakceptowaniu takiej ceny, ponieważ ten szpital jest bardzo potrzebny – komentuje Tomasz Jeger, prezes DCZPDM.

Umowa z wykonawcą zostanie podpisana po uprawomocnieniu decyzji o rozstrzygnięciu przetargu. Na wybudowanie całego szpitala Climamedic będzie mieć 30 miesięcy.

Szpital psychiatryczny potrzebny od zaraz

.


POWIĄZANE ARTYKUŁY