Budowa S3: tymczasowa zmiana organizacji ruchu

3948

Intensywne zaopatrzenie budowy w niezbędne materiały było powodem wprowadzenia tymczasowej zmiany organizacji ruchu na powstającym odcinku drogi ekspresowej S3 łączącym Kamienną Górę z granicą z Czechami. To z kolei może skutkować utrudnieniami w ruchu, które potrwają do końca czerwca tego roku. Jak zapewnia główny inwestor, prace na tym fragmencie „ekspresówki” przebiegają zgodnie z planem. 

Fot. GDDKiA

Wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu oznacza, że na drodze krajowej nr 5 będą pojawiać się nowe znaki drogowe, których do tej pory nie było.

– Celem zmian jest uspokojenie ruchu pojazdów w miejscu skrzyżowania drogi krajowej nr 5 z drogą serwisową. Na jezdni wydzielono lewoskręt dla pojazdów wjeżdżających na plac budowy oraz pas włączenia dla pojazdów wyjeżdżających z budowy. Wprowadzone zostało odpowiednie oznakowanie poziome oraz pionowe zabezpieczające ruch – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Jak podkreśla przedstawicielka Dyrekcji, wszystkie prace na realizowanym przy granicy z Czechami odcinku S3 postępują zgodnie z założonym harmonogramem. Niebawem rozpoczną się tam roboty związane z nasuwaniem obiektów inżynieryjnych.

– Prace na całym ponad 15-kilometrowym odcinku trasy, pomiędzy Kamienną Górą i granicą państwa w Lubawce, realizowane są w pełnym zakresie robót. Na budowie pracuje ponad 170 jednostek sprzętowych, m.in. koparki, spycharki, wozidła, dźwigi, wiertnice czy betonowozy oraz niemalże 600 pracowników. Trwają bardzo intensywne prace bezpośrednio poprzedzające rozpoczęcie budowę ustrojów nośny obiektów inżynieryjnych metodą nasuwania podłużnego – dodaje Szumiata.

Na obszarach przyszłych węzłów Kamienna Góra Północ i Południe oraz Lubawka wykonano już prawie 25 tysięcy m3 wykopów i niemalże taką samą ilość nasypów. Rozpoczęły się również roboty drogowe na przyszłym Punkcie Kontroli Granicznej.

O postępie prac ostatnio pisaliśmy tutaj.

Fot. GDDKiA