Budowa S3: przekroczono 90 procent robót

7388

Jak zapewnia GDDKiA, budowa 14-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S3 między Lubinem a Polkowicami przebiega zgodnie z planem. Aktualnie wykonawca prowadzi prace wykończeniowe oraz bitumiczne., a zaawansowanie rzeczowe robót przekroczyło już 90 procent. To oznacza, że termin udostępnienia trasy do ruchu zbliża się wielkimi krokami.

– Wykonawca kontynuuje prace związane z realizacją robót bitumicznych na drogach dojazdowych, serwisowych oraz na trasie głównej. Obecnie trwa układanie nawierzchni na jezdni prawej od węzła Polkowice Północ do Lubin Północ, natomiast na jezdni lewej wykonywane będzie oznakowanie poziome – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak dodaje przedstawicielka Dyrekcji, końca dobiegają też prace naprawcze związane z wadliwie zamontowanymi dylatacjami przez poprzedniego wykonawcę.

– Nadal trwa również humusowanie terenu, montaż barier energochłonnych oraz ogradzanie drogi ekspresowej. Niebawem montowane będą bariery linowe na przejazdach awaryjnych – wylicza.

Rzeczniczka nawiązała także do kradzieży, do jakich w ostatnim czasie dochodzi na placu budowy, zaznaczając jednocześnie, że kierowcy nie powinni mieć powodów do obaw.

– Przykre sytuacje związane z kradzieżami nie wpływają na planowany w połowie listopada tego roku termin oddania do ruchu drogi ekspresowej S3 pomiędzy Polkowicami a Lubinem – podkreśla Szumiata.

Fot. GDDKiA