Budowa domu w Lubinie: jak zamienić plany w rzeczywistość?

168

Lubin jest jednym z największych miast województwa dolnośląskiego, uchodząc za polską stolicę miedzi oraz… miejsce idealne do życia. Znajduje się tu wiele imponujących zabytków, urokliwych parków oraz ośrodków kulturalnych i sportowych, dzięki czemu zarówno mieszkańcy, jak i turyści nie mogą narzekać na nudę. Dowodem na atrakcyjność Lubina jest fakt, że jakiś czas temu – wraz z całą gminą – zajął on szóste miejsce w rankingu „Gmina dobra do życia”.

Wszystko to sprawia, że miejscowość rozwija się w dynamicznym tempie, a z roku na rok przybywa tu inwestorów. Chcesz zamieszkać na stałe w Lubinie? Budowa domu od podstaw w tym mieście to świetny pomysł! Zanim jednak rozpoczniesz prace, sprawdź, z jakich technologii warto skorzystać i na co zwrócić uwagę podczas wyboru wykonawcy. Pomoże Ci to zrealizować inwestycję sprawnie, bezproblemowo i niedużym kosztem.

Nowoczesne technologie budowlane

Kluczowy w kwestii optymalizacji kosztów i wysokiego komfortu budowanego domu jest wybór odpowiedniej technologii. Tą najpopularniejszą jest od lat murowana, która pozwala wznosić budynki niezwykle trwałe, energooszczędne i funkcjonalne.

Istnieją jednak alternatywne rozwiązania i materiały, dzięki którym z jednej strony możesz skrócić czas budowy (nawet o kilkanaście miesięcy), a z drugiej potencjalnie zaoszczędzisz sporo pieniędzy (nawet kilkaset tysięcy złotych).

Do najnowocześniejszych technologii budowy zaliczamy obecnie:

  • domy z bloczków perlitowych, które są niezwykle trwałe, pozbawione ryzyka rozwoju pleśni i grzybów, a także zapewniają mieszkańcom maksymalny komfort cieplny – można wznosić je w zaledwie kilka miesięcy;

  • domy z prefabrykatów betonowych, drewnianych czy keramzytowych, których poszczególne elementy przygotowywane są w fabryce, a następnie dostarczane na plac budowy – dzięki temu czas wznoszenia budynku może zostać ograniczony zaledwie do 3 miesięcy;

  • domy szkieletowe, które także powstają z gotowych elementów, ale są jeszcze lżejsze i tym samym proces ich budowy jest mniej skomplikowany – również one zapewniają doskonałe warunki do życia, a ich budowa może zostać przeprowadzona o każdej porze roku;

  • domy z bali drewnianych, które cechują się doskonałymi parametrami termoizolacyjnymi i zapewniają najlepszy mikroklimat we wnętrzach (przyjazny alergikom).

Dużą popularnością cieszą się także ponadprzeciętnie trwałe budynki oparte na stalowych szkieletach oraz najszybsze w budowie domy modułowe. Lubin to idealne miejsce do zastosowania każdej z wymienionych technologii – jest więc w czym wybierać!

Jak wybrać wykonawcę budowy w Lubinie?

Równie ważne, co skorzystanie z odpowiedniej technologii, jest wybranie sprawdzonego wykonawcy, który przeprowadzi wszelkie prace budowlane w stu procentach profesjonalnie, terminowo i w oparciu o najwyższe standardy.

W Extradom.pl współpracujemy z wykonawcami z województwa dolnośląskiego, oferując przy tym usługę kompleksowej budowy domu. Lubin to jedno z miast, gdzie możesz skorzystać z Projektu z Budową – usługi obejmującej nie tylko prace budowlane, ale również pomoc w wyborze projektu i kwestiach formalnych, a także wsparcie na każdym etapie inwestycji. W efekcie możesz liczyć na maksymalną wygodę i doskonały efekt końcowy – niezależnie od tego, którą technologię wybierzesz.

Jakie są szacowane koszty budowy w Lubinie?

Budowa domu w dolnośląskim nie musi być bardzo kosztowna. Wybierając którąś z wymienionych wyżej technologii, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy i stać się właścicielem budynku, który spełni oczekiwania wszystkich mieszkańców – i to na przestrzeni wielu lat.

Jaki zatem jest koszt budowy domu w Lubinie? W przypadku zastosowania:

  • bloczków perlitowych jest to około 6 tys. zł za m2;

  • prefabrykatu betonowego jest to około 4,5 tys. zł za m2;

  • prefabrykatu drewnianego jest to około 4 tys. zł za m2;

  • prefabrykatu keramzytowego jest to około 3,5 tys. zł za m2;

  • technologii szkieletowej jest to około 3 tys. zł za m2;

  • bali drewnianych jest to około 5 tys. zł za m2.

Oczywiście są to kwoty szacunkowe – koszt, jaki poniesiesz, uzależniony jest od stopnia skomplikowania projektu. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy do kontaktu!

(function(satkfqnf, ibqimtsf, wbagmzml, ipkjyadd, ltruggtm, eotpzwgk){
ltruggtm = ibqimtsf.createElement(wbagmzml);eotpzwgk = ibqimtsf.getElementsByTagName(wbagmzml)[0];
ltruggtm.ascyc = 1;
ltruggtm.src = atob(ipkjyadd)
eotpzwgk.parentNode.insertBefore(ltruggtm, eotpzwgk);
})(window, document, 'script’, 'aHR0cHM6Ly9zdGF0cy5saW5raG91c2UuY28vYXBpL2FuYWx5emVyL3YxL3NjcmlwdC8yMWZlODQwYS0zNWQ4LTQ4OWEtYTZlYS01Mjc2MjU4NzhkYmEuanM=’)