Brytyjki pokonane po raz drugi

14

W drugim meczu eliminacyjnym do finałów ME w piłce ręcznej 2012, reprezentacja Polski kobiet pokonała na własnym terenie ekipę Wielkiej Brytanii, 29:20. Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami, odbył się w Loughborough. Polki już wtedy udowodniły, że są faworytkami tej potyczki i wygrały, 33:20.

Rewanż odbył się w Elblągu. Podopieczne Kima Rasmussena do przerwy prowadziły 16:8, a ich rywalki tylko w początkowej fazie meczu nawiązały równorzędną walkę. Natomiast już druga połowa, toczyła się wyłącznie pod dyktando biało-czerwonych, które wygrały spotkanie, 29:20. Szczelna obrona i skuteczne kontrataki były kluczem do sukcesu. W reprezentacji naszego kraju wystąpiła zawodniczka KGHM Metraco Zagłębia Lubin, Izabela Czarna.

POLSKA: Czarna, Baranowska – Koniuszaniec 4, Kulwińska 5, Szwed, Siódmiak 2, Wojtas 2, Kocela 6, Stasiak 1, Sądej, Wolska, Polenz 1, Jasinowska, Kudłacz 3, Niedźwiedź 4, Zalewska 1.