Bramkarz Zagłębia ukarany za swoje zachowanie

2553

Piłkarz Zagłębia Lubin Sokratis Dioudis przez dłuższy czas nie pojawi się na murawie. Za swoje zachowanie podczas ostatniego meczu oraz po jego zakończeniu został właśnie ukarany przez Komisję Ligi.

W związku z otrzymaną czerwoną kartką i późniejszym agresywnym zachowaniem zawodnika Sokratisa Dioudisa po zakończeniu zawodów 15. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy Zagłębie Lubin – Widzew Łódź, Komisja Ligi nałożyła na bramkarza klubu Zagłębie Lubin karę 6 meczów dyskwalifikacji i karę finansową 30 tys. zł

– informuje w komunikacie Komisja Ligi.

Sobotnie spotkanie Zagłębia Lubin z Widzewa Łódź było szeroko opisywane przez ogólnopolskie media, ponieważ zakończyło się skandalem. Jeszcze podczas meczu – w dziewiątej minucie doliczonego czasu – doszło do starcia Jordiego Sancheza z bramkarzem Zagłębia Sokratisem Dioudisem. Po końcowym gwizdku ten drugi otrzymał czerwoną kartkę.

Jak pisze sport.pl:

Jeszcze przed zejściem do szatni doszło do drobnych przepychanek i wymiany zdań między zawodnikami na murawie. Ostatecznie według doniesień pod szatniami miało dojść do bijatyki z udziałem obu piłkarzy. Wedle naocznego świadka zdarzenia Grek założył duszenie napastnikowi RTS-u, powalił go na podłogę i tam zaczął okładać. Do rozdzielania rzucili się pozostali piłkarze i pracownicy klubów. Jeden z graczy Widzewa miał kopnąć w głowę Dioúdisa, co jeszcze podsyciło i tak potwornie napiętą atmosferę.

Sport.pl informuje, że dotarł do protokołu sędziego Daniela Stefańskiego, w którym można znaleźć potwierdzenie tych zdarzeń.

Dioudis zagra ponownie w barwach Zagłębia Lubin w Ekstraklasie dopiero pod koniec lutego przyszłego roku. Nie wystąpi w meczach przeciwko: ŁKS-owi Łódź, Legii Warszawa, Ruchowi Chorzów, Śląskowi Wrocław, Lechowi Poznań i Cracovii.

Klub Zagłębie Lubin w wydanym oficjalnym komunikacie potępił zachowanie Dioudisa

Zagłębie Lubin stanowczo potępia wszelkie formy agresji oraz zachowania sprzeczne z ideą fair-play, dlatego piłkarz zostanie niezwłocznie i surowo ukarany także zgodnie z wewnętrznym regulaminem Klubu

– czytamy.

Sokratis Dioudis wziął udział w posiedzeniu Komisji Ligi on-line, ponieważ obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry narodowej i złożył obszerne wyjaśnienia. W trakcie obrad obecni byli także przedstawiciele lubińskiego klubu – dyrektor pionu sportowego Piotr Burlikowski oraz psycholog sportu Paweł Habrat.