Bramka za bramką

19

Tytuł odzwierciedla grę zespołów Bożeny Karkut i Edwarda Jankowskiego, które dziś po raz pierwszy stanęły do walki w finałowej rozgrywce fazy play-off. Spotkanie odbyło się w Hali Globus w Lublinie. Przez sześćdziesiąt minut kibice obserwowali prawdziwą walkę. Raz przewagę osiągały gospodynie, a po chwili na parkiecie rządziły lubinianki. Ostatecznie zwyciężyły zawodniczki SPR-u Lublin, 27:24.

Valentina Nestsiaruk jako pierwsza zdobyła celne trafienie. Zaraz po niej na listę strzelców wpisała się Kaja Załęczna. Dorota Małek miała okazję na zdobycie gola na 2:1 dla SPR-u, ale lepsza w bezpośredniej konfrontacji okazała się Monika Maliczkiewicz. Do 5. minuty trwała walka bramka za bramkę. Później trzy trafienia Aliny Wojtas i Valentiny Nestsiaruk dały rezultat 7:3 dla gospodyń. Do tego doszła dobra skuteczność między słupkami Weroniki Gawlik. Bożena Karkut poprosiła o czas. Zagłębie zaczęło odrabiać straty i w 22. minucie za sprawą Kai Załęcznej doprowadziło do stanu 9:9. Końcówka należała do miedziowych. Dwa trafienia Karoliny Semeniuk-Olchawy i ponownie Kai Załęcznej dały ekipie Bożeny Karkut korzystny rezultat do przerwy, 12:11.

W drugiej połowie miedziowe utrzymywały prowadzenie. W 44. minucie Zagłębie wygrywało 20:16. Sytuacja zaczęła się jednak zmieniać i Lublin w ciągu pięciu minut doprowadził do stanu remisowego. Karolina Konsur rzuciał 22 bramkę dla gospodyń i już do końca meczu SPR utrzymał prowadzenie ostatecznie wygrywając 27:24. Jutro o godzinie 15.15 w Hali Globus w Lublinie mecz numer 2.

SPR Lublin: Gawlik, Baranowska, Czarna – Konsur, Danielczuk, Małek, Kocela, Wilczek, Rola, Majerek, Wojdat, Stasiak, Jarosz, Nestsiaruk, Mihdaliova, Wojtas.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Tsvirko, Maliczkiewicz – Robótka, Załęczna, Tracz, Piekarz, Pałgan, Semeniuk-Olchawa, Paluch, Jelić, Benga, Bader, Jochymek, Pielesz, Byzdra.