Bombardier Bashkirov zapewnia trzy punkty

317

W ramach 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin wygrało z Koroną Kielce 2:1. Bramki strzelali dwie Jevgienij Bashkirov oraz dla kielczan Petteri Forsell.

Pierwsze minuty spotkania nie obfitowały w sytuację żadnej z drużyn. Dopiero w 13. minucie spotkania z rzutu wolnego groźnie uderzył Peterri Forsell. W 21. minucie „Miedziowi” wyszli na prowadzenie po fenomenalnym uderzeniu sprzed pola karnego Jevgienija Bashkirova. W 27. minucie była kolejna sytuacja Zaglebia. Najpierw uderzał Damjan Bohar, ale jego strzał obronił Marek Kozioł, następnie dobitka Łukasza Poręby poszła obok bramki. W 39. minucie świetnie do Białka dograł Sasa Živec, ale świetnie na linii interweniował Marek Kozioł. W 45. minucie Petteri Forsell potwierdził, że świetnie uderza z dystansu i z rzutu wolnego pokonał Dominika Hładuna.

Na początku drugiej połowy sytuację miały oba zespoły. Najpierw z rzutu wolnego wysoko nad bramką uderzył Peterri Forsell, a następnie przestrzelił Damjan Bohar. W 54. minucie z dystansu świetnie uderzył Gnjatić, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Dominik Hładun. W 66. minucie znów pojedynek tych samych zawodników i znów góra bramkarz Zagłębia. Minutę później już prowadzili „Miedziowi” po kolejnej fenomenalnej bramce Bashkirova. Od 70 minuty Zagłębie kilkukrotnie zagroziło bramce Korony, jednak za każdym razem górą Marek Kozioł. W 84. minucie Białek wyłożył piłkę Tosikowi, a ten uderzył nad bramką. Chwilę później kunsztem bramkarskim po uderzeniu Zivca popisał się znów Marek Kozioł.

Kolejne spotkanie Zagłębie Lubin rozegra 4 lipca z Rakowem Częstochowa na wyjeździe.