Bohar zapewnia trzy punkty

336

W ramach drugiej kolejki PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin wygrało z Wartą Poznań 1:0Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Damjan Bohar

W 8. minucie spotkania pierwsza szansa dla Miedziowych. Bohar podał przed polem karnym do Poręby, który swoim strzałem posłał piłkę obok bramki. W 35. minucie bliski zdobycia prowadzenia dla gospodarzy był Sasa Živec, jednak jego strzał wylądował na poprzeczce.

Po nudnej pierwszej połowie, Zagłębie w kolejnej odsłonie od razu wzięło się do ataku i w 48. minucie Wójcicki dośrodkował w pole karne, a strzał z woleja Starzyńskiego zablokował obrońca. Chwilę później Filip z rzutu wolnego strzelił nad bramką. W 65. minucie świetnie z dystansu uderzył Bashkirov, ale jego strzał wybronił golkiper gości. Trzy minuty później groźną kontrę wyprowadził Damjan Bohar, zagrał wzdłuż linii bramkowej, jednak żaden piłkarz Zagłębia nie przeciął podania. W 70. minucie Jończy uderzył prosto w bramkarza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W okolicach 85. minuty sprzed pola karnego próbowali Żubrowski i Živec, ale oba strzały obok słupka. W 89. minucie dośrodkował Chodyna, a bramkę głową zdobył Damjan Bohar.

W następnej kolejce ligowej „Miedziowi” zmierzą się z Rakowem Częstochowa na wyjeździe 14. września o godzinie 18:00.