Bohar i Starzyński dają wygraną!

264

W jedenastej kolejce PKO BP Ekstraklasy Zagłębie Lubin wygrało 3:2 w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze. Bramki dla „Miedziowych” zdobywali dwie Damjan Bohar oraz Filip Starzyński.

Obie drużyny przystępowały do tego spotkania z serią meczów bez porażek, jednak w tych seriach górowały remisy, więc drużyny chciały powalczyć od początku o pełną pulę. Pierwsze dziesięć minut to była dominacja Górnika Zabrze, która została przerwana świetną kontrą Zagłębia. Gaprindashvili na prawej stronie minął obrońców, uderzył na bramkę, jednak jego strzał został obroniony, ale bramkarz Górnika nie miał szans wobec dobitki Bohara. Długo radość Zagłębia nie trwała, bo w 18. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Po strzale jednego z pomocników i rykoszecie od Kopacza piłka odbiła się od poprzeczki i z najbliższej odległości Bieszczada pokonał Dadok. W 32. minucie Zagłębie znów wyszło na prowadzenie. Ponownie akcję napędził Gaprindashvili, piłkę dopadł Filip Starzyński i umieścił ją w siatce jednocześnie stając się najskuteczniejszym pomocnikiem Ekstraklasy w XXI wieku. Pod koniec pierwszej części swoją dobrą grę mógł przypieczętować golem gruziński skrzydłowy, jednak jego strzał intuicyjnie wybronił Broll.

Druga połowa lepiej od początku układa się dla Zabrzan, co przypieczętowali bramką na 2:2 w 58.minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne piłkę zgrał Krawczyk, a akcję wykończył niepilnowany Robert Dadok, dla którego było to drugie trafienie w tym spotkaniu. W 65. minucie kapitalną indywidualną akcją popisał się młodzieżowiec Zagłębia Lubin – Bartłomiej Kłudka, który obsłużył prostopadłym podaniem Damjana Bohara, a ten po raz kolejny w tym meczu pokonuje Bolla. Chwilę później Górnik miał szansę na rewanż jednak Bieszczada po raz kolejny w tym meczu uratowała poprzeczka.

W następnym meczu Zagłębie Lubin zmierzy się na własnym boisku z Koroną Kielce. Spotkanie rozpocznie się w niedzielę, 9 października o godzinie 15:00

Górnik: 32. Kevin Broll – 5. Kryspin Szcześniak, 25. Jonatan Kotzke, 3. Richard Jensen – 16. Paweł Olkowski (58, 71. Amadej Maroša), 23. Jean Mvondo (46, 13. Emil Bergström), 8. Blaž Vrhovec, 96. Robert Dadok, 7. Dani Pacheco (71, 10. Lukas Podolski), 33. Kanji Okunuki (83, 11. Mateusz Cholewiak) – 21. Piotr Krawczyk (83, 24. Krzysztof Kolanko).

Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 4. Jarosław Jach, 8. Guram Giorbelidze – 9. Tornike Gaprindaszwili (62, 26. Kacper Chodyna), 6. Tomasz Makowski, 99. Łukasz Łakomy (62, 20. Marko Poletanović), 18. Filip Starzyński (74, 5. Aleks Ławniczak), 39. Damjan Bohar (80, 21. Tomasz Pieńko) – 19. Rafał Adamski.