Jutro, 28 maja, w lubińskim kinie Helios w Kulturze Dostępnej wyświetlony zostanie film „Bogowie”. Bilety kosztują tylko 10 zł.
Kultura Dostępna to projekt, który pozwala, aby szerokie grono odbiorców zapoznało się z polską sztuką filmową. Jednocześnie zniwelowana zostaje jedna z głównych barier w dostępie do kina, jaką jest wysoka cena biletów.
W tym cyklu widzowie mogą zobaczyć uznane filmy polskiej produkcji, takie jak: „Fotograf”, „Mundial. Gra o wszystko”, „Carte Blanche”, „Miasto 44” czy „Rejs”.
Seanse odbywają się w każdy czwartek o godzinie 18. Bilety zawsze kosztują 10 zł.
Tym razem, 28 maja, widzowie obejrzą produkcje „Bogowie”.
Film Łukasza Palkowskiego opowiada o początkach kariery słynnego kardiochirurga Zbigniewa Religi (Tomasz Kot), który w roku 1985 przeprowadził pierwszy udany zabieg przeszczepienia serca w Polsce. „Bogowie” portretują wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.