Bielsko-Biała pokonana

113

Lubińscy siatkarze odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach PlusLigi. W zaległym spotkaniu rozgromili pewnie 3:0 BBTS Bielsko-Białą. Bez wątpienia był to bardzo udany rewanż za porażki Cuprum z tym zespołem w minionym sezonie.

img_9200-copy

Początek pojedynku Cuprum z BBTS Bielsko-Białą, to wspaniały popis w ataku Keitha Puparta. Lubinianie skorzystali także z błędów własnych gospodarzy i wyszli szybko na prowadzenie 7:5. Wynik dla BBTS-u podgonił przyjmujący Adam Bartosz, a dodatkowo skuteczny blok pozwolił na zniwelowanie strat. Cuprum niesione falą zwycięstwa z własnego terenu, nie pozwoliło rywalom na zbyt wiele i ponownie odskoczyło przeciwnikowi. Pierwszego seta Lubin wygrał 25:17.

W drugim secie seria skutecznych bloków Wojciecha Sieka dała miejscowym prowadzenie 3:1. Cuprum szybko odrobiło straty, a asy serwisowe Keitha Puparta i ataki Marcusa Böhme wyprowadziły przyjezdnych na rezultat 7:5. Dodatkowym motorem napędowym był rozgrywający Grzegorz Łomacz, który prezentował znakomitą zagrywkę. Zawodnicy gospodarzy mieli także kłopoty z przyjęciem „torped” ze skrzydeł Łukasza Kaczmarka i po chwili na tablicy wyników było 19:10 dla Cuprum. Zespół Gheorghe Cretu pewnie wygrał seta 25:16.

Trzecią część meczu znakomicie rozpoczęli goście. Keith Pupart najpierw popisał się skutecznym blokiem, a potem rozbił rywali atakiem i przyjezdni prowadzili szybko 2:0. W tej części meczu szczególne problemy BBTS miał z Estończykiem Robertem Tähtem. Przyjmujący Cuprum znakomicie radził sobie w środku pola, co chwilę skutecznie atakując przeciwnika. Ekipa Gheorghe Cretu utrzymywała dobre tempo gry i ostatecznie wygrała i tego seta, tym razem 25:20. Ostatni punkt dla gości zdobył Robert Täht, który został okrzyknięty MVP meczu. Należy podkreślić, że Cuprum przez cały mecz mogło liczyć na gorący doping swoich kibiców, którzy licznie pojechali za swoim zespołem do Bielska.