Biało-czerwoni górą!

22

Ten mecz przeszedł już do historii. Reprezentacja Polski po 22 latach podejmowała w Lubinie zespół Gruzji. Podopieczni Franciszka Smudy pokonali ekipę zza Kaukazu 1:0. Poniżej relacja z tego wydarzenia.

.18.30 – Na stadionie zbierają się kibice oraz dziennikarze.

18.50 – reprezentacja Polski właśnie przybyła na Dialog Arena.

Tak o rywalach polskiej reprezentacji wypowiedział się Maciej Szczęsny, były piłkarz, obecnie komentator sportowy.
– Gruzini są dobrze przygotowani fizycznie. Mają przyzwoitych zawodnikow i mogą nieźle namieszac w polu. Trzeba powiedzieć, że nie gramy z frajerami. Możemy się porządnie zdziwić. Nie spodziewajmy sie łatwego meczu. Może się okazać, że dobrym wynikiem bedzie remis zero do zera.

Na murawie stadionu są już obie jedenastki. Na trybunach przybywa coraz więcej kibiców w biało-czerwonych barwach.

Oto prawdopodobny skład polskiego zespołu: Wojciech Szczęsny – Grzegorz Wojtkowiak, Arkadiusz Głowacki, Tomasz Jodłowiec, Jakub Wawrzyniak – Jakub Błaszczykowski, Rafał Murawski, Eugen Polanski, Ludovic Obraniak – Adrian Mierzejewski – Robert Lewandowski.

Zawodnicy obydwu drużyn właśnie zeszli do szatni.

Piłkarze właśnie wychodzą na murawę.

Gruzini w skupieniu śpiewają hymn.

Cały stadion odśpiewuje Mazurka Dąbrowskiego.

Gramy!

Gruzini przy piłce.

Trzecia minuta i żółta kartka dla Gruzina.

Rzut wolny dla Gruzji. Prosto w mur!

12 minuta gry. Przy piłce Gruzja.

Faul na Obraniaku.

Zamieszanie na polskiej połowie.

15 minuta. Póki co, mecz płynie bardzo leniwym tempem.

Przy piłce Polska.

Było groźnie! Piękna akcja Głowackiego na bramce.

Spalony! Mało brakowało, a Gruzini zaatakowaliby bramkę Polaków.

Gruzini znów atakują. Na szczęście nieskutecznie.

Nieuznana bramka Lewandowskiego!

21 minuta. Rzut rożny dla Polaków.

23 minuta. Było gorąco pod bramką gości. Jednak Lewandowski za słabo.

Nadal wrze pod bramką Gruzinów. Mało brakowało,a Mierzejewski zmieniłby wynik meczu!

27′ znów groźnie pod bramką gości!

Rzut rożny Gruzji.

Zagranie ręką Lewandowskiego.

Kolejny rożny gości.

33′ Było blisko. Podanie Lewandowskiego do Obraniaka. Nieudane!

35′ Gruzini w natarciu. O mały włos, a  goście zdobyliby prowadzenie. Doskonała interwencja bramkarza.

36′ GOOOOL! Błaszczykowki!!

Jeszcze jeden!! wołają kibice

Gruzini kontratakują

Jeden z Gruzinów zderzył się z polskim piłkarzem. Schodzi z boiska,

40′ Goście już w komplecie.

42′ Niezła akcja Obraniaka, jednak golkiper Gruzji interweniuje

45′ Spalony Gruzinów!!

Sędzia doliczył minutę do regulaminowego czasu.

Koniec pierwszej połowy! Polska prowadzi 1:0.

Ruszyła druga połowa. Gramy!

46′ ladna akcja Lewandowskiego, jednak obok bramki.

48′ świetna akcja Wawrzyniaka lewą stroną i obrońcy wybijają na róg.

51′ Jodłowiec zamieszał pod bramką, ale strzał zablokowany

53′ Lewandowski!!! Mało brakowało!

Polska biało-czerwoni!!!! śpiewają kibice na Dialog Arena

55′ Gruzini przy piłce i blisko pola karnego

60′ zmiany w ekipie Polaków:Paweł Brożek za Roberta Lewandowskiego i Sławomir Peszko za Adriana Mierzejewskiego.

64′ Peszko namieszał pod bramką. Niestety, gola nie ma

66′ Peszko znów przebojem. Skończyło się na chęciach

69′ Polska przy piłce

71′ Wojtkowiak nie zrozumiał się z Brożkiem i piłkę przejął bramkarz

74′ kontuzjowany Polański i zmiana na pozycji pomocnika! Niefortunny debiut młodego piłkarza

75′ Na boisko wbiega Dariusz Dudka

78′ Z murawy schodzi Obraniak. Na jego miejsce wbiega Szymon Pawłowski.

79′ zmiana również u gości- Kwirkwelia za Kobiaszwiliego.

83′ świetna akcja Błaszczykowskiego, jednak Loria bardzo przytomnie.

86′ Matuszczyk za Murawskiego

87′ Błaszczykowski groźnie jednak za mocno

88′ Kwelia zaatakował, jednak Szczęsny świetnie interweniuje. To wyraźnie jest jego dzień.

92′ Błaszczykowski, autor bramki schodzi z boiska przy brawach kibiców

93′ Pawłowski dynamicznie. Spalony.

Koniec spotkania! Polska 1:0 Gruzja