Bezpłatna pomoc prawna w nowym miejscu

3943

Jeden z czterech punktów nieodpłatnej pomocy prawnej działających na terenie powiatu lubińskiego zmienia lokalizację. Od nowego roku zamiast w budynku Urzędu Gminy Lubin będzie się mieścić w Rudnej.

W powiecie lubińskim od 2016 roku działają cztery punkty bezpłatnej pomocy prawnej. Dwa z nich mieszczą się w budynku Starostwa Powiatowego w Lubinie przy ulicy Kilińskiego, jeden w Ścinawie w budynku tamtejszego Urzędu Miasta i Gminy, natomiast czwarty do tej pory znajdował się w siedzibie Urzędu Gminy Lubin przy ul. Księcia Ludwika I. Ten ostatni od nowego roku przeniesie się do Rudnej. Powodem są względy praktyczne i potrzeba ułatwienia dostępu do porad prawnych mieszkańcom gminy Rudna. Budynek gminy Lubin mieści się zaledwie kilka kroków od budynku starostwa, gdzie działają dwa punkty bezpłatnej pomocy prawnej. Nie było więc potrzeby utrzymywania punktu w urzędzie gminy, bo korzystający z niego mieszkańcy tuż obok znajdą pomoc. Natomiast mieszkańcy gminy Rudna do tej pory musieli dojeżdżać do Ścinawy lub Lubina.

– Dotychczas na terenie Lubina funkcjonowały punkty Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w siedzibie Starostwa Powiatowego, który czynny był codziennie przez 8 godzin, oraz w siedzibie Urzędu Gminy, który czynny był przez 4 godziny. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców naszego powiatu od 2 stycznia 2023 roku ruszy nowy punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, który będzie działać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej przy placu Zwycięstwa 5 w Rudnej – mówi Bernard Langner, członek zarządu powiatu lubińskiego. – Punkt będzie czynny: w poniedziałki i wtorki w godz. 8.30-12.30, w środy i w piątki od 7.30 do 11.30, a w czwartki od 12 do 16. Dzięki temu więcej osób będzie mogło skorzystać z tych usług – dodaje.

Pomoc prawna udzielana jest według kolejności zgłoszeń po umówieniu terminu wizyty. Można to zrobić dzwoniąc pod numer 76 74 67 175 lub poprzez stronę np.ms.gov.pl.

Szczegółowe informacje na temat funkcjonowania Punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w powiecie lubińskim można znaleźć TUTAJ.


POWIĄZANE ARTYKUŁY