Bezpieczni na wakacjach – policjanci spotykają się z dziećmi

27

W ramach tegorocznej akcji pn. „Bezpieczne wakacje” oraz „Bezpieczny wypoczynek nad wodą”, lubińscy policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą, które swój wolny czas spędzają na półkoloniach oraz przedszkolach. Spotkania edukacyjne to czas, kiedy policjanci poświęcają na uświadamianiu najmłodszym o różnych zagrożeniach, mogących mieć miejsce w czasie wakacji. Funkcjonariusze informują dzieci przede wszystkim jakich zasad należy przestrzegać nad wodą czy w podczas górskich wędrówek. Jak należy się zachować i co zrobić, kiedy dziecko oddali się od rodziców.

Jak co roku dzieci z powiatu lubińskiego mogą liczyć na spotkania z policjantami, którzy w bardzo przystępny sposób edukują o różnego rodzaju zagrożeniach, które mogą wystąpić podczas letniego wypoczynku.

– Maluchy, mogą dowiedzieć się od funkcjonariuszy jak się zachować, kiedy dziecko się zagubi i straci z oczu dorosłych. Gdzie można korzystać z kąpieli wodnych, a w jakich sytuacjach bezwzględnie unikać wchodzenia do wody – informuje asp. sztab. Sylwia Serafin, oficer prasowy KPP Lubin.

Policjanci podczas prelekcji poruszają zagadnienia związane zarówno z wypoczynkiem w mieście, jak i poza nim. Przypominają również dzieciom niezwykle ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze i noszenia elementów odblaskowych. Bardzo ważną kwestią jest również uświadomienie dzieci, jak niebezpieczne może być rozmawianie z obcymi ludźmi oraz co w takich sytuacjach należy robić.

Źródło: KPP Lubin