Bezbarwne Zagłębie przegrywa z Wisłą Płock

364

Na inauguracje rundy wiosennej PKO BP Ekstraklasy KGHM Zagłębie Lubin przegrało z Wisłą Płock 2:0. Bramki strzelali Szwoch i Kocyła.

W drugiej minucie spotkania błąd przy wybiciu popełnił bramkarz Wisły, piłkę przejął Szysz, dograł do Poręby, a ten uderzył w golkipera gości. W 13. minucie świetnie z dystansu uderzył Samuel Mraz, ale jeszcze lepsza interwencja bramkarza Wisły. W 23. minucie fatalny błąd Drażicia przy podaniu do Hładuna, piłkę przejął Tuszyński, a w polu karnym faulował go Dominik Jończy. Obrońca Zagłębia po weryfikacji VAR dostał czerwoną kartkę, a jedenastkę ma bramkę zamienił Mateusz Szwoch. W 30. minucie świetna indywidualna akcja Kocyły, która dała drugą bramkę gościom. Pod koniec pierwszej połowy nerwy puściły zawodnikom Zagłębia i żółtymi kartkami ukarani zostali Bashkirov, Mraz i Balić.

Od początku drugiej połowy żadna z drużyn nie stwarzała groźnych sytuacji podbramkowych. W 63. minucie próbował uderzać Szysz, ale piłka poleciała obok bramki.

W następnej kolejce ligowej „Miedziowi” pojadą do Poznania, gdzie zmierzą się we wtorek z miejscowym Lechem. Do wielkopolski nie mogą pojechać za kartki Jończy i Balić. Z gry wypada także Crnomarkowić.