Bezbarwne Zagłębie przegrywa w Krakowie

349

Nie będzie dziesiątego meczu bez porażki z rzędu. „Miedziowi” ulegli Cracovii 2:1. Obie bramki dla „Pasów” zdobył Patryk Makuch, a dla Zagłębia trafił Kacper Chodyna.

Lubinianie jechali na mecz jako faworyt spotkania, jednak już od początku to Cracovia narzuciła swój styl gry. Już w drugiej minucie spotkania żółta kartkę dostał debiutujący w Zagłębiu Nalepa i środkowy obrońca musiał grać ostrożniej. W 11. minucie po błędach w obronie do bramki Weiraucha pierwszy raz trafił Patryk Makuch. W 22. minucie szansę na wyrównanie miał Bohar, ale jego strzał zablokował Jaroszyński. W 31. minucie prowadzenie gospodarzy podwyższył Makuch. Kilkukrotnie bramkarz lubinian uchronił drużynę przed wyższym wymiarem kary.

W drugiej części gry Zagłębie próbowało odrabiać straty, jednak piłkarze Cracovii byli cały czas lepsi i świetnie czytali zamiary swoich rywali. W 80. minucie ładną akcją indywidualną popisał się debiutujący u „Miedziowych” Wdowiak, który minął dwóch rywali i uderzył z dystansu, ale piłka przeleciała minimalnie obok słupka. W 91. minucie po interwencji VAR sędzia podyktował jedenastkę dla Zagłębia, którą pewnie wykorzystał Kacper Chodyna.

Cracovia: 13. Sebastian Madejski – 2. Cornel Râpă, 22. Arttu Hoskonen, 24. Jakub Jugas, 5. Virgil Ghiță, 4. Paweł Jaroszyński – 6. Jani Atanasov (88, 36. Kacper Jodłowski), 18. Takuto Oshima, 10. Michał Rakoczy (75, 25. Otar Kakabadze) – 7. Patryk Makuch (76, 21. Kacper Śmiglewski), 9. Benjamin Källman (75, 17. Mateusz Bochnak).

Zagłębie: 22. Szymon Weirauch – 27. Bartłomiej Kłudka, 2. Bartosz Kopacz, 25. Michał Nalepa (68, 74. Kamil Kruk), 13. Mateusz Grzybek – 7. Kacper Chodyna, 8. Damian Dąbrowski, 6. Tomasz Makowski (82, 17. Marek Mróz), 21. Tomasz Pieńko (56, 16. Serhij Bułeca), 39. Damjan Bohar (56, 77. Mateusz Wdowiak) – 90. Dawid Kurminowski (68, 11. Arkadiusz Woźniak).