Bez punktów z Jagiellonią

265

Zagłębie Lubin jechało do Białegostoku zmazać plamę po nieudanym meczu z Wartą Poznań, jednak tylko pogłębiło swoją słabą sytuację. „Miedziowi” przegrali 2:1 z Jagiellonią, a bramkę dla lubinian strzelił Patryk Szysz.

Pierwsza połowa nie zachwyciła kibiców, bo żadna z drużyn nie chciała się odkryć i walka toczyła się w środkowej strefie boiska, a na żadną z bramek nawet nie padł celny strzał.

Po zmianie stron drużyny trochę się ożywiły i po chwili od rozpoczęcia „Miedziowi” cieszyli się ze zdobytej bramki. Fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Alomerović, futbolówkę przejął Szysz i efektownie przelobował bramkarza. Stracona bramka podrażniła gospodarzy, którzy się odsłonili i obie drużyny zaczęły stwarzać sytuację. W 79. minucie Bartolewski popełnił faul, za który obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Grająca w przewadze Jagiellonia zaatakowała pełną siłą i w 88. minucie wyrównała za sprawą Trubehy. W 97. minucie świetną indywidualną akcję przeprowadził Marca Guala. Hiszpan wdarł się w pole karne, a obrońcy „Miedziowych” tylko patrzyli jak pakuje piłkę do siatki dając zwycięstwo Jagielloni.

Skład(za 90minut.pl):

Jagiellonia: 33. Zlatan Alomerović – 19. Paweł Olszewski, 25. Bogdan Țîru, 2. Michał Pazdan, 5. Bojan Nastić – 14. Tomáš Přikryl (19, 26. Martin Pospíšil), 32. Miłosz Matysik (46, 10. Fedor Černych), 6. Taras Romanczuk, 23. Karol Struski (79, 13. Andrzej Trubeha), 15. Diego Carioca (79, 27. Bartłomiej Wdowik) – 28. Marc Gual.

Zagłębie: 89. Kacper Bieszczad – 2. Bartosz Kopacz, 44. Jhon Chancellor, 3. Saša Balić, 77. Mateusz Bartolewski – 17. Patryk Szysz, 6. Aleksandar Šćekić, 18. Filip Starzyński (62, 33. Kōki Hinokio; 90, 21. Tomasz Pieńko), 99. Łukasz Łakomy (82, 14. Jakub Żubrowski), 9. Erik Daniel (62, 15. Martin Doležal) – 29. Cheikhou Dieng (82, 23. Jakub Wójcicki).