„Baszka” daje trzy punkty Zagłębiu

287

W niedzielne południe zawodnicy Zagłębia Lubin rozegrali wyjazdowe spotkanie z Piastem Gliwice, które wygrali 1:0. Decydującego gola w 97 minucie meczu zdobył wpuszczony na murawę Jewgienij Bashkirov!

Początek spotkania należał zdecydowanie do gospodarzy. Pierw akcje przerwał Sasa Balić, a w 9. minucie „Miedziowi” mieli mnóstwo szczęścia, gdyż po strzale głową jednego z zawodników Piasta piłka obiła poprzeczkę. Większość pierwszej połowy był pod kontrolą gliwiczan, a zrywy Zagłębia miały miejsce głównie za sprawą Erika Daniela.

Na groźny strzał w drugiej odsłonie meczu kibice musieli czekać do 67. minuty, kiedy na bramkę Hładuna uderzał Pyrka, ale golkiper „Miedziowych” był górą. W 79. minucie świetną sytuację miał nowy nabytek Zagłębia – Tomas Zajic, ale pomylił się w dogodnej akcji. Końcówka meczu to istny dreszczowiec. W 97 minucie meczu akcję skrzydłem poprowadził Szysz, dograł do wprowadzonego kilka minut wcześniej Bashkirova, a ten z pierwszej piłki pokonał bramkarza gospodarzy dając Zagłębiu prowadzenie. Kiedy wydawało się, że wygrana jest w kieszeni, w polu karnym faulował Ian Soler, jednak arbiter po konsultacji z wozem VAR anulował swoją decyzję i „Miedziowi” mogli się cieszyć z wyszarpanych trzech punktów.

W piątek Zagłębie Lubin podejmie na własnym stadionie beniaminka z Niecieczy o godzinie 18:00.