Bardzo pewna wygrana KGHM MKS Zagłębia!

939

KGHM MKS Zagłębie Lubin wygrało bardzo pewnie w wyjazdowym meczu z Handball JKS Jarosław 31:16. Spotkanie odbyło się w ramach 17. serii ORLEN Superligi Kobiet.

Mecz zaczął się od szybkiego 3:0 dla Miedziowych i kiedy wydawało się, że lubinianki szybko zaczną powiększać swoją przewagę, nastąpiło to nieco później, a dokładnie w końcówce pierwszej połowy. Wcześniej JKS doprowadził do remisu i wyszedł nawet na prowadzenie. Ale od momentu 7:6 dla jarosławianek grało praktycznie tylko KGHM MKS Zagłębie. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej rozkręciły się w drugim kwadransie pierwszej połowy i już się nie zatrzymały. W końcówce tej części spotkania Miedziowe straciły tylko jedną bramkę, rzucając w tym czasie sześć i do przerwy wygrywały różnicą czterech trafień.

Lubinianki poszły za ciosem i kiedy tylko wyszły z szatni na drugą połowę dorzuciły kilka bramek, co sprawiło, że przewaga szybko wzrosła do dziecięciu trafień. Nie zatrzymania były Karolina Kochaniak-Sala i Daria Michalak, a w końcówce spotkania na listę strzelczyń wpisywały się również zmienniczki. Ostatecznie lubinianki wygrały bardzo wysoko i mogę ze spokojem przygotowywać się od kolejnych spotkań.

Handball JKS Jarosław – KGHM MKS Zagłębie Lubin 16:31 (8:12)

JKS: Musakova, Kordowiecka – Kostuch 5, Byzdra 3, Guziewicz 3, Skubacz 2, Galas 1, Matuszczyk 1, Szczotka 1, Kozimur W., Luberecka, Strózik.

KGHM MKS Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz – Michalak 8, Kochaniak-Sala 7, Drabik 3, Górna 3, Bujnochova 2, Matieli 2, Pankowska 2, Jureńczyk 1, Milczarczyk 1, Przywara 1, Zych 1.